Fotó: Barabás Ákos
Tüntetésre hívja a nyugdíj- és befektetési alapokhoz hozzájárulók egyesülete (PFP) a lakosságot szeptember 3-án, mert úgy vélik, a kormány el akarja venni a pénzt a kötelező magánnyugdíjalapból.
2017. augusztus 28., 17:092017. augusztus 28., 17:09
2017. augusztus 28., 17:102017. augusztus 28., 17:10
„A helyzet nagyon egyszerű: a második pillérben van pénz, a kormány pedig el akarja venni” – áll az egyesület közleményében. A PFP „vad gazdasági analfabetizmussal” vádolja a Tudose-kormányt, mondván, az intézkedés az egész ország gazdaságán megérződik majd.
„Milyen más kifejezést találhatnánk arra, hogy
Lehetetlen megértenünk, hogy a miniszterelnök és a kormánya nem tudja, jelenleg az állami nyugdíjrendszer semmivel sem több, mint egy vezeték, amelyen keresztül a mostani alkalmazottak által befizetett hozzájárulást nyugdíj formájában átutalják a mostani nyugdíjasokhoz” – fogalmaznak az érintettek. Emlékeztetnek, az állami rendszer 2009 óta veszteséges, a deficit éves összege eléri a 15 milliárd lejt.
„A valóságban a kormányt sem a jövőbeni nyugdíjasok, sem a második pillér úgynevezett kisebb hozama nem érdekli. Egyébként arról beszélnének, hogyan lehetne ezeknek az alapoknak a tevékenységét jobbá tenni. A kormányt egyetlen dolog érdekli: pénzt szerezni a hatalmas személyzeti költségek fedezésére, illetve a minden előzetes vizsgálat nélkül felvállalt nyugdíjemelésekre” – vélekedik az egyesület.
Mihai Tudose kormányfő szerint sokkal jobb a hozama az állami nyugdíjrendszernek, ezért kellene csökkenteni a magánnyugdíj-hozzájárulás mértékét.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!