Fotó: Barabás Ákos
Nem a piacelsőségre törekszik a Transilvania Bank azt követően, hogy aláírták a szerződést a Bancpost többségi részvénycsomagjának a megvásárlásáról – vallják a kolozsvári alapítású pénzintézet vezetői.
2017. november 27., 17:162017. november 27., 17:16
Horia Ciorcilă, a bank elnöke és Omer Tetik elnök-vezérigazgató a Ziarul Financiar pénzügyi napilap és portál által szervezett beszélgetésen leszögezte, céljuk inkább az, hogy egy jövedelmező bank legyen a Transilvania, nagy forgalommal, mivel meglátásuk szerint a jövőben nem maradnak meg a piacon azok a hitelintézetek, amelyek nem rendelkeznek nagy volumennel.
– fogalmazta meg Ciorcilă. Tetik eközben azt emelte ki, hogy nem akarnak „korporatista bankká” válni, „vállalkozói bank” akarnak maradni.
A Bukaresti Értéktőzsde (BVB) pénteken közleményben tudatta, hogy aznap aláírták a szerződést, amellyel a Transilvania Bank megveszi a Bancpost többségi részvénycsomagját az Eurobank Grouptól. A tranzakció során a BT részesedést szerez az Eurobank Group romániai vállalkozásaiban is, vagyis az ERB Retail Services IFN Rt.-ben és az ERB Leasing IFN Rt.-ben – áll az idézett dokumentumban.
A tranzakció lezárásáig különben a Transilvania Bank és Bancpost önálló entitásként működnek, és csak ezt követően olvad be a Bancpost a BT-be. Ehhez még végig kell járnia törvényes utat, és meg kell szerezni az engedélyeket az illetékes intézményektől – mutat rá a közlemény.
A pénzintézetet 1997-ben vezették be a Bukaresti Értéktőzsdére. A BT 2014-ben megvásárolta a Volksbank Romániát. A BT részvényesei között találjuk az Európai Újjáépítési és fejlesztési Bankot (EBRD), illetve az IFC-t, ami a Világbank beruházási osztálya.
A Bancpostot 1991-ben alapították. 2003 novemberében az Eurobank (Eurobank Ergasias Rt.) lett a többségi részvényese. Az Eurobank az év elején döntött a Bancpost értékesítéséről.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
szóljon hozzá!