Fotó: Barabás Ákos
Nem a piacelsőségre törekszik a Transilvania Bank azt követően, hogy aláírták a szerződést a Bancpost többségi részvénycsomagjának a megvásárlásáról – vallják a kolozsvári alapítású pénzintézet vezetői.
2017. november 27., 17:162017. november 27., 17:16
Horia Ciorcilă, a bank elnöke és Omer Tetik elnök-vezérigazgató a Ziarul Financiar pénzügyi napilap és portál által szervezett beszélgetésen leszögezte, céljuk inkább az, hogy egy jövedelmező bank legyen a Transilvania, nagy forgalommal, mivel meglátásuk szerint a jövőben nem maradnak meg a piacon azok a hitelintézetek, amelyek nem rendelkeznek nagy volumennel.
– fogalmazta meg Ciorcilă. Tetik eközben azt emelte ki, hogy nem akarnak „korporatista bankká” válni, „vállalkozói bank” akarnak maradni.
A Bukaresti Értéktőzsde (BVB) pénteken közleményben tudatta, hogy aznap aláírták a szerződést, amellyel a Transilvania Bank megveszi a Bancpost többségi részvénycsomagját az Eurobank Grouptól. A tranzakció során a BT részesedést szerez az Eurobank Group romániai vállalkozásaiban is, vagyis az ERB Retail Services IFN Rt.-ben és az ERB Leasing IFN Rt.-ben – áll az idézett dokumentumban.
A tranzakció lezárásáig különben a Transilvania Bank és Bancpost önálló entitásként működnek, és csak ezt követően olvad be a Bancpost a BT-be. Ehhez még végig kell járnia törvényes utat, és meg kell szerezni az engedélyeket az illetékes intézményektől – mutat rá a közlemény.
A pénzintézetet 1997-ben vezették be a Bukaresti Értéktőzsdére. A BT 2014-ben megvásárolta a Volksbank Romániát. A BT részvényesei között találjuk az Európai Újjáépítési és fejlesztési Bankot (EBRD), illetve az IFC-t, ami a Világbank beruházási osztálya.
A Bancpostot 1991-ben alapították. 2003 novemberében az Eurobank (Eurobank Ergasias Rt.) lett a többségi részvényese. Az Eurobank az év elején döntött a Bancpost értékesítéséről.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!