Fotó: Barabás Ákos
Nem a piacelsőségre törekszik a Transilvania Bank azt követően, hogy aláírták a szerződést a Bancpost többségi részvénycsomagjának a megvásárlásáról – vallják a kolozsvári alapítású pénzintézet vezetői.
2017. november 27., 17:162017. november 27., 17:16
Horia Ciorcilă, a bank elnöke és Omer Tetik elnök-vezérigazgató a Ziarul Financiar pénzügyi napilap és portál által szervezett beszélgetésen leszögezte, céljuk inkább az, hogy egy jövedelmező bank legyen a Transilvania, nagy forgalommal, mivel meglátásuk szerint a jövőben nem maradnak meg a piacon azok a hitelintézetek, amelyek nem rendelkeznek nagy volumennel.
– fogalmazta meg Ciorcilă. Tetik eközben azt emelte ki, hogy nem akarnak „korporatista bankká” válni, „vállalkozói bank” akarnak maradni.
A Bukaresti Értéktőzsde (BVB) pénteken közleményben tudatta, hogy aznap aláírták a szerződést, amellyel a Transilvania Bank megveszi a Bancpost többségi részvénycsomagját az Eurobank Grouptól. A tranzakció során a BT részesedést szerez az Eurobank Group romániai vállalkozásaiban is, vagyis az ERB Retail Services IFN Rt.-ben és az ERB Leasing IFN Rt.-ben – áll az idézett dokumentumban.
A tranzakció lezárásáig különben a Transilvania Bank és Bancpost önálló entitásként működnek, és csak ezt követően olvad be a Bancpost a BT-be. Ehhez még végig kell járnia törvényes utat, és meg kell szerezni az engedélyeket az illetékes intézményektől – mutat rá a közlemény.
A pénzintézetet 1997-ben vezették be a Bukaresti Értéktőzsdére. A BT 2014-ben megvásárolta a Volksbank Romániát. A BT részvényesei között találjuk az Európai Újjáépítési és fejlesztési Bankot (EBRD), illetve az IFC-t, ami a Világbank beruházási osztálya.
A Bancpostot 1991-ben alapították. 2003 novemberében az Eurobank (Eurobank Ergasias Rt.) lett a többségi részvényese. Az Eurobank az év elején döntött a Bancpost értékesítéséről.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
szóljon hozzá!