Fotó: Bálint Eszter
Az Orange Románia hétfőn bejelentette, megállapodást kötött a Telekom Romania Communications (volt Romtelecom) többségi, 54 százalékos részvénycsomagjának a megvásárlására. A hivatalos közlés szerint az Orange 268 millió eurót fizet.
2020. november 09., 10:482020. november 09., 10:48
2020. november 09., 12:052020. november 09., 12:05
A tranzakció jelentős mértékben felgyorsítja az Orange térhódítását a romániai vezetékestelefon-piacon.
A távközlési óriás közleménye nem tér ki arra, hogy mi történik a volt Romtelecom 45,99 százalékos állami kézben levő részvénypakettjével. Lucian Bode közlekedési és távközlési miniszter viszont a múlt héten a Hotnews.ro hírportálnak úgy nyilatkozott, hogy
A Telekom romániai leányvállalata 692 állást szüntet meg, miután digitalizációval és robotok alkalmazásával csökkentik a munkaerőigényt az 5831 dolgozót foglalkoztató cégnél.
Az Orange jelen pillanatban a legnagyobb távközlési cég a romániai piacon, tavalyi üzleti forgalma 1,1 milliárd euróra rúgott.
Domináns piaci helyzetével való visszaélés miatt 14 millió eurónak megfelelő lejre büntette a bukaresti versenytanács az Orange telekommunikációs vállalatot, amely Románia legnagyobb mobilszolgáltatójának számít az ügyfelek száma szerint.
Mint az MTI emlékeztet, a görög OTE 2005-ben vásárolta meg az egykori román állami vezetékes telefonszolgáltatót, a Romtelecomot, a román állam 44 százalékos kisebbségi részvénypakettet tartott meg a cégben. 2014-ben az OTE német tulajdonosai úgy döntöttek, hogy valamennyi OTE-szolgáltatás a Telekom nevet fogja viselni Romániában, így az OTE vezetékes szolgáltatásokat biztosító cége a Telekom Romania Communications nevet, a mobilszolgáltatást biztosító cége a Telekom Romania Mobile Communications nevet vette fel.
A tranzakció csak az előbbi vállalatra korlátozódik, a mobilszolgáltató üzletét az OTE a hétfői tájékoztatás szerint továbbra is megtartja Romániában.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Kétszeresére emelték nemrég a Tarom román légitársaság igazgatótanácsi tagjainak illetményét. A döntést azzal magyarázzák, hogy a cég a 2024-ben profitot termelt, ami „példátlan” az elmúlt tíz évben.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Félrekezelt súlyos beteghez hasonlította Romániát Radu Miruță gazdasági miniszter .
Kissé nőtt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke júniusban az előző hónaphoz képest a hús-, a tej- és a növényi olajárak emelkedésének hatására az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
1 hozzászólás