Fotó: Bálint Eszter
Az Orange Románia hétfőn bejelentette, megállapodást kötött a Telekom Romania Communications (volt Romtelecom) többségi, 54 százalékos részvénycsomagjának a megvásárlására. A hivatalos közlés szerint az Orange 268 millió eurót fizet.
2020. november 09., 10:482020. november 09., 10:48
2020. november 09., 12:052020. november 09., 12:05
A tranzakció jelentős mértékben felgyorsítja az Orange térhódítását a romániai vezetékestelefon-piacon.
A távközlési óriás közleménye nem tér ki arra, hogy mi történik a volt Romtelecom 45,99 százalékos állami kézben levő részvénypakettjével. Lucian Bode közlekedési és távközlési miniszter viszont a múlt héten a Hotnews.ro hírportálnak úgy nyilatkozott, hogy
A Telekom romániai leányvállalata 692 állást szüntet meg, miután digitalizációval és robotok alkalmazásával csökkentik a munkaerőigényt az 5831 dolgozót foglalkoztató cégnél.
Az Orange jelen pillanatban a legnagyobb távközlési cég a romániai piacon, tavalyi üzleti forgalma 1,1 milliárd euróra rúgott.
Domináns piaci helyzetével való visszaélés miatt 14 millió eurónak megfelelő lejre büntette a bukaresti versenytanács az Orange telekommunikációs vállalatot, amely Románia legnagyobb mobilszolgáltatójának számít az ügyfelek száma szerint.
Mint az MTI emlékeztet, a görög OTE 2005-ben vásárolta meg az egykori román állami vezetékes telefonszolgáltatót, a Romtelecomot, a román állam 44 százalékos kisebbségi részvénypakettet tartott meg a cégben. 2014-ben az OTE német tulajdonosai úgy döntöttek, hogy valamennyi OTE-szolgáltatás a Telekom nevet fogja viselni Romániában, így az OTE vezetékes szolgáltatásokat biztosító cége a Telekom Romania Communications nevet, a mobilszolgáltatást biztosító cége a Telekom Romania Mobile Communications nevet vette fel.
A tranzakció csak az előbbi vállalatra korlátozódik, a mobilszolgáltató üzletét az OTE a hétfői tájékoztatás szerint továbbra is megtartja Romániában.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter pénteken bejelentette, hogy körülbelül két hónap múlva indul új beruházási program az állattenyésztők számára.
Rossz év volt 2024 az elektromos autók számára, de a hibridek nagyon jól zártak, és a közeljövő is szépen csenghet főleg a teljesen hibrid, részben pedig a konnektoros kategóriának.
Április 1-jétől emeli a bukaresti pénzügyminisztérium a cigaretta jövedéki adóját.
Büszkék lehetünk az erdélyi gazdaságfejlesztési program eredményeire, mert meghaladja a 300 milliárd forintot azoknak a fejlesztéseknek az összértéke, amelyek Romániában, zömében Erdélyben valósultak meg az utóbbi években – jelentette ki Magyar Levente.
A kormány 440 millió eurót különít el a Start-Up Nation program negyedik kiírására – jelentette be a csütörtöki kormányülésen Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A BYD idén hivatalosan is belép a romániai piacra, a legnagyobb kínai autógyártó célja pedig nem kevesebb, mint hogy öt éven belül túlszárnyalja a Daciát – adta hírül a ProMotor.
2024-ben a romániai kereskedelmi szálláshelyek összesen 2,178 millió külföldi turistát fogadtak, akik összesen 6,588 milliárd lejt – fejenként 3024,1 lejt – költöttek el – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A bukaresti értéktőzsdén (BVB) jegyzett vállalati kötvényeket bocsáthat ki forrásbevonási céllal a kolozsvári nemzetközi repülőtér, hogy meg tudja valósítani azokat a beruházásokat, amelyekkel évi 20 millió utasra növelhető a forgalma.
Állami garanciavállalás mellett támogatott kamatú agrárhiteleket ígér a következő hónapokra Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Florin Barbu szerint idéntől húszéves futamú beruházási agrárhiteleket is kínálnak a bankok.
Közel 45 százalékkal többet fizettek tavaly a szülők gyermekeik taníttatására 2021-hez viszonyítva, 2018-hoz képest pedig ez az összeg megháromszorozódott – derül ki a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezetének kedden közzétett felméréséből.
1 hozzászólás