2011. július 22., 08:322011. július 22., 08:32
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal tájékoztatása szerint a fogyasztási adóból származó bevételek kisebb mértékben, 26,26 százalékkal emelkedtek, 1,85 milliárd lejre, ami 4,74 százalékkal nagyobb a költségvetésben előirányzott összegnél.
Az átlagosnál lényegesen nagyobb arányban, 40 százalékkal nőtt a dohányárúk eladásából származó fogyasztási adó. A dohányipari termékek egyébként a fogyasztási adóbevétel 40 százalékát biztosítják. Az üzleti szféra ugyanakkor a tervezettnél kevesebb nyereségadót fizetett be az államkincstárba. Ezen forrásból 76,17 millió lej folyt be, ami 98,13 százaléka az előirányzott öszszegnek. A jövedelemadóból szintén a tervezettnél kevesebb bevétele volt az államkincstárnak az első fél évben, a költségvetésben szereplő célkitűzést csak 95,5 százalékban sikerült teljesíteni.
A január 1. és június 30. közötti időszakban az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatalon keresztül öszszesen 74,227 milliárd lej folyt be a központi költségvetésbe, 13,05 százalékkal több mint az elmúlt év azonos időszakában. Az idei költségvetésben előirányzottakat 99,51 százalékban sikerült teljesíteni.
Az egészségbiztosítási-, társadalombiztosítási- és nyugdíjalapba szintén több pénz került mint a tavalyi első fél évben, ha a növekedés nem is volt látványos, öt százalék alatt maradt. A munkanélküli alapba ugyanakkor 8,54 százalékkal kevesebb pénz folyt be mint 2010-ben, 59,29 millió lej, mely összeg a költségvetésben szereplőnek csupán 92,34 százaléka.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!