Fotó: Celestica
Áprilistól kezdődően a Bihar megyei Borson működő Celestica Románia vállalat több mint 450 alkalmazottja kerül utcára, miután 20 százalékkal csökkentik a tevékenységet.
2020. február 28., 11:212020. február 28., 11:21
Az elbocsátottak végkielégítést kapnak. Marius Rotar, a Bihar megyei területi munkaügyi felügyelőség (ITM) főfelügyelője csütörtökön a Mediafax hírügynökségnek elmondta, a borsi üzemnek jelenleg 1664 alkalmazottja van. A munkavállalókat már értesítették a kollektív elbocsátásról.
„A borsi székhelyű Celestica Románia közölte a Bihar megyei területi munkaügyi felügyelőséggel, hogy 451 alkalmazott kollektív elbocsátására készül az 1664 munkavállalójából a vállalat vezetőségének döntése alapján. Az elbocsátások egyik oka, hogy 20 százalékkal csökkentik a tevékenységüket. Az elbocsátások áprilisban kezdődnek és júniusig tartanak” – fejtette ki Rotar. Kitért ugyanakkor arra is, hogy
„A vállalatnál eltöltött idő függvényében az elbocsátottak végkielégítést kapnak, ami 2–5 bruttó alapfizetés összegének felel meg” – mondta el a munkaügyi főfelügyelő. A Celestica Románia a kanadai Celestica International csoport része. Elektronikai cikkekhez gyártanak alkatrészeket. Olyan vállalatok az ügyfeleik, mint az Alcatel Lucent, a HP, a Honeywell vagy a NEC. A borsi Celestica-gyárat 2004-ben építették.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!