A rendőrség és a csendőrség nem engedte, hogy a tüntetők az autóikkal együtt vonuljanak a kormány épülete elé Bukarestben
A moldvai megyéket Bukaresttel, illetve Erdéllyel összekötő A7-es és A8-as autópálya megépítéséért tüntetett szombaton több száz autós, Jászvásártól vonulva Bukarestig.
2018. május 19., 21:282018. május 19., 21:28
2018. május 19., 21:362018. május 19., 21:36
A résztvevők, akik járműveikre „Moldva autópályát akar” és „Együtt az A8-asért” feliratú plakátokat ragasztottak és nemzeti színű lobogókat tűztek, két menetoszlopba szerveződve indultak különböző moldvai és erdélyi városokból Bukarestbe, ahova késő délután érkeztek meg. A tüntetők létszáma napközben folyamatosan változott, voltak, akik csak rövidebb útszakaszon, szolidaritásból csatlakoztak a menetoszlopokhoz, de nem mentek el a fővárosig – magyarázta az egyik résztvevő.
Az MTI szerint a tüntetők azt nehezményezik, hogy a moldvai megyékben eddig egyetlen méternyi autópálya sem épült, és a többször beígért, a Keleti-Kárpátokat a Gyergyói-medencénél átszelő, Marosvásárhelyt Jászvásárral összekötő (és a Moldovai Köztársaság határáig vezető) A8-as autópálya megépítése is csak Bukarest távlati tervei között szerepel.
A moldvaiak nem először rendeztek demonstrációt azért, hogy az országrész közlekedési infrastruktúrájának fejlesztését követeljék: tavaly novemberben Jászvásáron mintegy kétezren – köztük a térség polgármesterei és törvényhozási képviselői – alkottak élőláncot, a Moldvát Erdéllyel összekötő autópálya mielőbbi megépítését követelve a bukaresti döntéshozóktól.
Öt évvel ezelőtt Romániának sikerült felvétetnie a transzeurópai közlekedési hálózatba a Temesvár- Szászsebes-Torda-Marosvásárhely-Jászvásár-Ungheni útvonalat, így a pályaépítésre (ha egyszer elkezdődik) immár európai támogatást is felhasználhatnak. A húszmillió lakosú Románia azonban még mindig csak 763 kilométernyi autópályával rendelkezik és egyelőre még a fővárosát sem sikerült bekapcsolnia Európa gyorsforgalmi úthálózatába.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
Bár az utóbbi hónapokban nőtt a betétdíjas csomagolások visszaváltási aránya, az éves átlag azt mutatja, hogy az összes csomagolás több mint fele a hulladéklerakóban vagy a természetben végzi.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!