Fotó: Pixabay
Akkor is az otthoni munkavégzést választaná a romániai munkavállalók zöme, ha nagyobb fizetség járna az irodába való visszatérésért – derül ki egy felmérésből.
2022. május 18., 13:002022. május 18., 13:00
2022. május 18., 13:352022. május 18., 13:35
A csütörtökön megjelent közvélemény-kutatás szerint a romániai alkalmazottak 77%-a készül munkát váltani a következő 12 hónapban, számolt be az Agerpres. 72% olyan állást választana, ahol legalább annyit keres, mint a jelenlegi munkahelyén, de van lehetőség az otthoni munkavégzésre.
A Career Shift felmérése szerint ezzel Románia is alkalmazkodik a nemzetközi trendhez, ugyanis a járvány hatására felértékelődött az otthoni munkavégzés.
A karrieriroda szerint a világjárvány enyhültével világszinten átrendeződés zajlik a munkaerőpiacon, amit A nagy felmondás (The Great Resignation) néven emleget a szakma, egyre többen hagyják ott eddigi munkahelyüket és néznek új lehetőségek után.
A felmérésben részt vevő 200 megkérdezett 58,5%-a azért hagyná el jelenlegi állását, mert fejlődni szeretne, 56,8% értelmesebb munkát végezne, míg 47,2% nem érzi magát motiválva jelenlegi munkahelyén.
A válaszadók 72,7%-a mondta azt, hogy egy hasonlóan fizető céghez is elmenne, ha lenne lehetősége otthonról dolgozni. Mások a kellemesebb munkakörnyezetért, illetve a több szabadidőért váltanának. A válaszadók 43,8%-a azért keresne új munkahelyet, mert a jelenlegin a gazdasági válság közepette hiányzik számára az anyagi biztonság.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
szóljon hozzá!