Tízezer új cég alapítását és 15-20 ezer munkahely megteremtését eredményezheti a Start-Up Nation vállalkozói program – jelentette ki szerdán egy konferencián Ilan Laufer, az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium államtitkára.
2017. április 26., 17:382017. április 26., 17:38
2017. április 26., 18:022017. április 26., 18:02
Laufer elmondta, a program költségvetése 1,7 milliárd lej, egy projekt legtöbb 200 ezer lejes támogatásban részesülhet. „A parlament már megszavazta a törvényt, már csak az maradt hátra, hogy az államfő kihirdesse a jogszabályt\" – emlékeztetett az államtitkár.
A feliratkozásokra május második felében kerülhet sor. Az Agepres hírügynökség tájékoztatása szerint a pályázók on-line jelentkezhetnek, és egy szoft segítségével azonnal értesülnek az általuk elért pontszámról is. Az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium február 23-án bocsátotta közvitára a kis- és középvállalatok létesítését bátorító, Start-up Nation – Románia nevet viselő programot lehetővé tevő kormányhatározat tervezetét.
A program értelmében a 2017. január 30. után alapított, legalább egy teljes munkaidős alkalmazottal működő kis- és középvállalatok pályázhatnak a támogatásra. A jogszabály-tervezet indoklása szerint a kezdeményezés célja egy új, az egységes piac követelményeinek megfelelő üzletember-nemzedék kialakítása, a gazdaság fellendítése, a munkahelyek számának növelése és a fogyasztás serkentése. A pályázók üzleti terveit egy on-line alkalmazás értékeli majd ki.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.