Tízezer új cég alapítását és 15-20 ezer munkahely megteremtését eredményezheti a Start-Up Nation vállalkozói program – jelentette ki szerdán egy konferencián Ilan Laufer, az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium államtitkára.
2017. április 26., 17:382017. április 26., 17:38
2017. április 26., 18:022017. április 26., 18:02
Laufer elmondta, a program költségvetése 1,7 milliárd lej, egy projekt legtöbb 200 ezer lejes támogatásban részesülhet. „A parlament már megszavazta a törvényt, már csak az maradt hátra, hogy az államfő kihirdesse a jogszabályt\" – emlékeztetett az államtitkár.
A feliratkozásokra május második felében kerülhet sor. Az Agepres hírügynökség tájékoztatása szerint a pályázók on-line jelentkezhetnek, és egy szoft segítségével azonnal értesülnek az általuk elért pontszámról is. Az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium február 23-án bocsátotta közvitára a kis- és középvállalatok létesítését bátorító, Start-up Nation – Románia nevet viselő programot lehetővé tevő kormányhatározat tervezetét.
A program értelmében a 2017. január 30. után alapított, legalább egy teljes munkaidős alkalmazottal működő kis- és középvállalatok pályázhatnak a támogatásra. A jogszabály-tervezet indoklása szerint a kezdeményezés célja egy új, az egységes piac követelményeinek megfelelő üzletember-nemzedék kialakítása, a gazdaság fellendítése, a munkahelyek számának növelése és a fogyasztás serkentése. A pályázók üzleti terveit egy on-line alkalmazás értékeli majd ki.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
A nagy adófizetők közül 44-nek volt adóhátraléka 2024 végén, összesen 3,23 milliárd lej értékben – közölte szerdán az Országos Adóhatóság (ANAF).
A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.