Fotó: Pixabay.com
A romániaiak háromnegyede inkább a közvetlen banki ügyintézést részesíti előnyben, és csak 14 százalékuk választja az online kapcsolatfelvételt.
2021. január 04., 21:032021. január 04., 21:03
2021. január 04., 21:062021. január 04., 21:06
Egy felmérés szerint a válaszadók 28 százaléka saját vagy családtagjainak oktatásába fektetne be, ha rendelkeznének egy nagy összeggel és szeretnének megtakarítani; 23%-uk bankba tenné pénzét; 16%-uk vállalkozásba fogna; 10%-uk valutát vásárolna; a többiek más célokra használnák fel az összeget. A válaszadók mindössze 9 százaléka tartaná „a matrac alatt” a pénzét – derül ki a bankrendszer digitalizálásáról szóló tanulmányból, amelyet a Román Bankszövetség megbízásából a Román Elemző és Stratégiai Intézet (IRES) készített 2020 decemberében.
A Hotnews hírportál által idézett felmérés szerint
– derül ki a kutatásból. A városokban élők és a férfiak inkább képesek voltak megtakarítani a járvány idején.
A bankbetét elhelyezéséhez az ügyfelek háromnegyede a banki ügyintézővel való közvetlen interakciót részesíti előnyben (78%), 14% online interakciót szeretne, a válaszadók 1%-ánál pedig a kapcsolatfelvétel módja nem lényeges kérdés, a megkérdezettek 7% -a pedig nem érintett a kérdésben.
A megtakarítással rendelkező személyek arányának csökkenése ellenére a Covid-19 járvány az ügyfelek betétei növekedésének ütemét 15%-kal, éves ütemben 3-4 százalékponttal gyorsította fel a pandémiát megelőző szinthez képest.
A megtakarítás gyorsabb előrehaladása a világjárvány összefüggésében azt mutatja, hogy a lakosság és a vállalatok „biztonsági övként” tekintettek a román bankrendszerre.
A lakosság és a vállalatok megtakarításainak kétharmada nemzeti valutában történik, a félretett pénzek többi része devizában. A legtöbb betét rövid távon, kevesebb mint egy év alatt jön létre. A bankok egyenlegének mintegy 61,4%-át a lakosság teszi ki.
A közvélemény-kutatást 2020 decemberében 1449 felnőtt személy bevonásával végezték el, akik közül 1158 banki szolgáltatásokat használó válaszadó. A kutatás hibaszázaléka +/- 2,8.
Simó Helga
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!