Fotó: Gecse Noémi
Munkabeszüntetéssel, utcai megmozdulásokkal tiltakoznak a közigazgatásban dolgozók az egységes bérezési törvény ellen.
2017. május 22., 16:022017. május 22., 16:02
2017. május 22., 16:122017. május 22., 16:12
Szerdán beszüntetik a munkát a közigazgatásban dolgozók – jelentette be hétfőn Sebastian Oprescu, a köztisztviselőket tömörítő szakszervezeti szövetség (SNFP) elnöke. Mint mondta,
Amiatt elégedetlenek, hogy a közalkalmazottak egységes bérezését célzó törvény tervezete nem ír elő külön bértáblát a köztisztviselők számára. Közölte továbbá, hogy a jövő héten – annak függvényében, hogy milyen formában kerül a jogszabály a kérdésben döntéshozó képviselőház elé – készek utcára is vonulni.
„A jelenleg vezető politikai erő fittyet hány Románia alkotmányára, kihagyja a bérezési törvényből a helyi közigazgatást, fittyet hány a köztisztviselők jogállását szabályozó törvényre, amely előírja, hogy a fizetések szintjét jogszabályok határozzák meg, nem pedig a helyi vagy a megyei közgyűlés. Ugyan megpróbáltuk korrigálni ezeket a kisiklásokat, úgy tűnik,
– jelentette ki Sebastian Oprescu.
A bérezési törvény jelen pillanatban a szenátus előtt van, miután a felsőház jogi bizottsága csütörtökön, háromnapos vitát követően, hat támogató és egy ellenszavazattal fogadta el a jelentést, négy tartózkodást is jegyeztek.
Călin Popescu-Tăriceanu, a szenátus elnöke hétfőn, a felsőház állandó bizottságának ülését követően bejelentette, hogy a keddi munkaprogramot meghosszabbítják délutánra is, s amennyiben erre szükség lesz, szerdán is folytatják a munkát, ugyanis
A végszavazást követően a törvény a képviselőház elé kerül, amely a döntéshozó kamara ebben a kérdésben. A kormány képviselőinek korábbi bejelentései értelmében a bérezési törvénynek már július elsejétől hatályba kellene lépnie.
A Zöld ház program közel 130 ezer kedvezményezettjének energiatároló rendszerekre van szüksége, mert nem tudják az általuk napelemmel megtermelt energiát az országos hálózatba juttatni, azaz akadályozva van prosumer státusuk.
Románia három városában drágább az élelmiszer, mint Bukarestben – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) adataiból, amelyeket a Hotnews.ro vett górcső alá.
Az év első tíz hónapjában 162 502 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével, és közülük több mint 82 ezren 45 évnél idősebbek – tájékoztatott pénteken az intézmény.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany pénteken 415,3204 lejt ért, 9,4105 lejjel (2,32 százalékkal) többet, mint csütörtökön. Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
A csütörtökön jegyzett évi 5,59 százalékról 5,75 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi kamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Óvás óvást követ az észak-erdélyi autópálya legnehezebb és legdrágább, Szilágy megyei szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után: az olasz WeBulid után újabb cég támadta meg az eredményt.
A menetrendnek megfelelően péntek reggel 5 óra 40 perckor elindult a bukaresti Északi pályaudvarról Brassó felé a Coradia Stream vonat – közölte a Vasúti Reform Hatóság (ARF).
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
szóljon hozzá!