Gyergyócsomafalva hét testvértelepülésével közösen turisztikai katalógus kiadását, valamint a helyi termékek népszerűsítését tervezi – ez fogalmazódott meg a hétvégi nemzetközi turisztikai kerekasztal-beszélgetésen.
2017. február 07., 14:422017. február 07., 14:42
Csomafalva hét testvértelepülésének – a magyarországi Baktalórántháza, Dány, Erdőbénye, Heves, Ráckeve, a szlovákiai Lukanénye, illetve a szerbiai Tóthfalu – képviselete tett eleget a meghívásnak, amely immár a második volt – tudtuk meg Márton László Szilárdtól, a házigazda település polgármesterétől. A jelenlévők vállalták, hogy a következő időszakban elsőként a katalógust valósítják meg, szeretnék ugyanis, ha a hét települést népszerűsítő kiadvány még a nyári turistaszezon előtt eljutna a testvértelepülésekre. A helyi termékek népszerűsítése kapcsán szóba került, hogy azok hogyan tudnának megjelenni a testvértelepülések üzleteiben vagy turisták által látogatott helyeken.
„Lesz egy olyan katalógus, amelyben helyet kapnak a helyi turisztikai ajánlatok. Ez alapján számíthatunk a turistaforgalom megnövekedésére, hogy ne csak a síszezonban legyenek telt házasak a panzióink. Személy szerint számítok arra, hogy a Határtalanul program keretében is jönnek csoportok már idén. Mindezeknek természetesen a vendéglátók lesznek a direkt haszonélvezői, de a tapasztalat azt mutatja, hogy közvetve is sokaknak válik a hasznára” – fejtette ki a csomafalvi elöljáró.
„Jó példával jár elöl Gyergyócsomafalva. Hisz mi lenne eredményesebb, mint az, hogy több országban lévő települések a vendéglátás tekintetében egymásnak ajánlják szolgáltatásaikat, és a falustársak révén erősödne a közvetlen kapcsolat, és mindez úgy, hogy a panziósok, vendéglősök és szolgáltatók erősödnek” – fogalmazta meg a hétvégi kerekasztal kapcsán Borboly Csaba, a Hargita megyei közgyűlés csomafalvi származású elnöke, aki maga is részt vett az eseményen.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
szóljon hozzá!