Fotó: Krónika
Míg az egykori, 1988-banfelavatott Armedica megvásárlása után amagyarországi anyavállalatnak előbb a termelőegységetkellett átalakítania és korszerűsítenie,az utóbbi időben logisztikai beruházásokathajtott végre. A koronkai ingatlanokkal együtt az 1998 és2006 közötti befektetések értéke eléria 36 millió dollárt – közölte a romániaileányvállalat vezérigazgatója, ValeriaDan. „Az újabb lépésre azért voltszükség, mert az elmúlt időszakban – főkénta bérmunkának és az exportnak köszönhetően– jelentősen növekedett a termelés. Ugyanakkor a2006-os év a terjeszkedésről is szólt. Cégünkfelvásárolt öt gyógyszerforgalmazótés kiépített egy országosgyógyszertárhálózatot” – mondta el avezérigazgató.
A GRRo országszerte jelenleg 72patikát működtet, de bővíteni szeretné ahálózatot, főként kisebb településeken.Borka Balázs Attila, az újonnan létesültGedeon Richter Farmacia Rt. igazgatója lapunknak elmondta,arra törekszenek, hogy a felvásároltgyógyszertáraknak egységes, a 21. századkövetelményeihez igazított hagyományosarculatot adjanak. Borka Balázs Attila fontosnak tartja, hogya magyarlakta területeken magyar, Nagyszebenben német, aturisztikai központokban pedig angol felirattal is ellássáka patikákat. A Richter-gyógyszertárak akonkurens gyártók és forgalmazókkészítményeit is árusítjákmajd. „Nem szoktuk a beszállítókatvisszautasítani. De ehhez megfelelő áron kellkínálniuk a termékeiket” – szögezte leSzabó István, a cég helyettes vezérigazgatója,de természetesnek tartja, hogy aRichter-gyógyszertárhálózatban elsősorbana saját készítésű orvosságokatrészesítik előnyben. A marosvásárhelyigyár az elmúlt időszakban évi négy-öt,országos szinten újnak számítótermék előállításávalbüszkélkedhet. A legnagyobb sikert a 2006 ótagyártott és a prosztatamegbetegedések kezelésérehasznált Tamsol aratta, melynek jelentős hányadátexportálják.
Sz. E.
Száz országba exportálnak
Termelő leányvállalatainkeresztül a Richter Gedeon Rt. öt országban vanjelen. A magyarországi és romániai gyárakmellett a cég Lengyelországban, Oroszországbanés legújabban Indiában nyitott korszerűtermelőegységet. A cég termékeit a világtöbb mint száz országában forgalmazzák.Romániai piaci részesedése egyelőre alighaladja meg a másfél százalékot, de acégvezetők reményei szerint a korszerűsítésselés fejlesztéssel egy időben ez hamarosan emelkednifog.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).