2011. október 26., 10:102011. október 26., 10:10
„Égető szükség van a terelőút megépítésére, az utóbbi négy évben ugyanis Nagybánya ipari övezete jelentősen kibővült, a külvárosi térségekben pedig egyre több magánvállalat eszközölt kereskedelmi és gyártási befektetéseket. Emiatt számottevően megnőtt mind a kimenő, mind a bejövő teherszállítási forgalom, a terelőutak hiánya miatt pedig a közlekedés a külvárosi negyedekben található utakon zajlik” – részletezte tegnapi sajtótájékoztatóján Dumitru Matei alpolgármester. Hozzátette: a jelenség elsősorban a lakosságra nézve zavaró, különösen az éjszakai órákban.
A település egyébként rendelkezik terelőúttal, amelyet azonban a városvezetésnek bővítenie kell, jelenlegi állapota ugyanis nem megfelelő a fokozott teherforgalom számára. Cătălin Cherecheş polgármester hangsúlyozta: az út megépítése lehetőséget ad további projektek megvalósítására, amelyek hozzájárulnak a város gazdasági fellendüléséhez. Az elöljáró többek között a repülőtér és a vonatállomás felújítását említette. „A tervezett befektetés nagy részét kormányzati pénzekből, európai alapokból, valamint helyi költségvetésből valósítjuk meg. Ha szükséges, az önkormányzat bankkölcsönt fog felvenni” – fogalmazott Cherecheş.
Vasile Barbul városmenedzser ugyanakkor kifejtette: minden szükséges eljárást megtettek az európai alapokból történő támogatás megszerzéséért. Mint mondta, a befektetés a tervek szerint 2013 végéig valósul meg. A nagybányai terelőút és a hozzá kapcsolódó bekötőutak hossza több mint 27 kilométer lesz.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.