Online platform létrehozásával támogatná az európai uniós forrásokra pályázó cégeket a Hargita Megye Fejlesztési Ügynökség. A megyei önkormányzatnak alárendelt intézmény pályázatíró és konzultáns cégek segítségével biztosítana online tanácsadást a pályázati anyagok elkészítéséhez.
2017. május 04., 12:142017. május 04., 12:14
„Sok vállalkozó szeretne pályázatot íratni, de nem tudja, kihez forduljon, elvész az információáradatban” – hívta fel a figyelmet közleményében a Hargita Megyei Tanács sajtóirodája. Kifejtik, a megyei tanács alintézményeként működő fejlesztési ügynökség képviselői a vállalkozói szférával folytatott egyeztetéseken szembesültek a problémával. Ennek nyomán döntöttek úgy, hogy tanácsadó szolgáltatást indítanak, amely elsősorban a vállalkozói szférát célozza.
Kifejtik, a kezdeményezés célja a potenciális pályázók tájékoztatása és segítése, hogy le tudják hívni az EU-s forrásokat. Az érdeklődők az investinhargita.ro honlapon, a Hasznos információk – Pályázatok – Pályázati kérdések menüpont alatt küldhetik be kérdéseiket (https://investinhargita.ro/hu/node/1334).
A közvetítés mellett a fejlesztési ügynökség egy olyan platform elindítását is tervezi, amely összesíti a Hargita megyei pályázatíró cégek elérhetőségit. Ezzel is segítenék a vállalkozókat abban, hogy könnyebben megtalálhassák a pályázatokkal kapcsolatos információkat, mutatnak rá. Az egyszeri bejelentkezés után a platform ingyenes népszerűsítési lehetőséget biztosít a pályázatíró cégeknek. Ezek bérmentesen regisztrálhatnak az adatbázisba a https://investinhargita.ro/hu/node/add/project-developer-companies linkre kattintva.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!