Győrffy Balázs (jobbra): egyre szorosabb az együttműködés a Kárpát-medencei magyar gazdálkodók között
Fotó: NAK/Lévai Zsolt
A Székely Gazdaszervezetek Egyesületével bővült a Kárpát-medencei Magyar Gazdák Egyeztető Fóruma (KEF), emellett a határon túli magyar gazdák egyre nagyobb számban élnek a kamarai pártoló tagság lehetőségével – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) csütörtökön, a szervezet orosházi tanácskozását követően az MTI-vel.
2019. április 12., 11:092019. április 12., 11:09
A közlemény szerint a Székely Gazdaszervezetek Egyesületének 225 tagszervezete több mint 16 ezer magyar gazdát fog össze. Győrffy Balázs, a NAK elnöke a találkozón kiemelte, hogy a közösen elvégzett, hatéves munkának köszönhetően a Kárpát-medencei magyar gazdálkodók között egyre szorosabb az együttműködés. Ennek nagy jelentősége van, hiszen csak jól szervezett, összetartó, egymás tevékenységét segítő magyarság képes a jelen kihívások között talpon maradni. Közölték:
Az eseményen a gazdaszervezetek képviselői a Kárpát-medencét érintő gazdasági és működési kérdésekről tanácskoztak – tették hozzá.
A KEF 2013-ban alakult meg Orosházán a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) tagszervezete, az Orosházi Gazdakör kezdeményezésére. A KEF immár 23 – a magyarországi mellett szlovéniai, horvátországi, szerbiai, romániai, ukrajnai és szlovákiai – magyar agrárszervezetet tömörít. Többek között összefogja a Kárpát-medencében működő szervezeteket, képviseli azok közös érdekeit az európai uniós szervezeteknél az agrárgazdasági kamarán keresztül – írta a NAK.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!