Fotó: Thomas Campean
Átlagosan 20–30 százalékkal bővült a webáruházak forgalma a koronavírus-járvány begyűrűzése óta Romániában, ugyanakkor a „szobafogságba” kényszerülés nyomán több mint 10 százalékkal megnőtt a közösségi oldalakat látogatók száma is – derül ki az MTH Digital digitálismarketing-ügynökség által készített felmérésből.
2020. június 18., 17:112020. június 18., 17:11
„Míg más gazdasági ágazatokra lesújtott a pandémia, az online kereskedelem és az online hirdetések piaca lesznek azok, amelyek közép- és hosszú távon a haszonélvezői lesznek ennek az időszaknak. Az április–júniusi periódusban, amikor a boltok zárva voltak, azt tapasztaltuk, hogy nőtt a legtöbb webáruház forgalma, mint ahogy nagy volt az új kliensek száma is” – idézi a közlemény Raluca Radut, az ügynökség alapítóját.
A felmérés eredményei alapján készült elemzés kiemeli, hogy a webáruházak a járványügyi korlátozások bevezetése után átnyergeltek a hagyományos reklámfelületekről, és intenzív online reklámkampányba kezdtek,
A legfőbb reklámhordozó ebben az időszakban a Google Ads (Search Ads, Display Ads és Shopping Ads), a YouTube Ads, a Facebook Ads és az Instagram Ads volt, de megnőtt az érdeklődés olyan platformokon való hirdetés iránt is, mint a Pinterest vagy a TikTok. Ugyanakkor a szépségápolási, valamint életmódtermékeket, illetve divatárut értékesítő online felületek 30 százalékkal megemelték a Facebook, valamint a Google Display Network platformokon hirdetésre szánt költségvetést.
Az Answear online kereskedelmi platform elemzése eközben arra irányítja rá a figyelmet, hogy a divattermékeket árusító cégek körében hatalmas veszteségeket okozott, hogy a szükségállapot idején a lakosságot gyakorlatilag „szobafogságba” kényszerítették, és néhány kivételtől eltekintve a boltoknak is le kellett húzniuk a redőnyt.
rövid idő alatt ki tudták dolgozni új stratégiájukat, felkészülve arra, hogy új ügyfelek is, akik még soha nem vásároltak online, megtalálják őket, és ki is tudjanak szolgálni mindenkit.
Kihívást jelentett ugyanakkor minden divatárut értékesítő cég számára, hogy a kijárási korlátozások és az otthoni munkavégzés mellett megváltozott a fogyasztók igénye is, a tavaszi–nyári elegáns divatáruk, valamint a kültéri tevékenységhez használt cikkek iránt megcsappant az érdeklődés, annál inkább megnőtt az igény az alkalmi és sportos ruházat iránt.
A legtöbb vállalkozó számára az is prioritást élvezett, hogy ügyfelük minél biztonságosabban jusson hozzá a vágyott áruhoz, így a csomagolás folyamán óvintézkedéseket foganatosítottak az Answear elemzése szerint, egyebek mellett több ízben is fertőtlenítettek. A webáruházak ugyanakkor azóta is az online bankkártyás fizetést tanácsolják a készpénzzel szemben, a bankók ugyanis a vírus potenciális hordozói lehetnek.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!