Fotó: Thomas Campean
Átlagosan 20–30 százalékkal bővült a webáruházak forgalma a koronavírus-járvány begyűrűzése óta Romániában, ugyanakkor a „szobafogságba” kényszerülés nyomán több mint 10 százalékkal megnőtt a közösségi oldalakat látogatók száma is – derül ki az MTH Digital digitálismarketing-ügynökség által készített felmérésből.
2020. június 18., 17:112020. június 18., 17:11
„Míg más gazdasági ágazatokra lesújtott a pandémia, az online kereskedelem és az online hirdetések piaca lesznek azok, amelyek közép- és hosszú távon a haszonélvezői lesznek ennek az időszaknak. Az április–júniusi periódusban, amikor a boltok zárva voltak, azt tapasztaltuk, hogy nőtt a legtöbb webáruház forgalma, mint ahogy nagy volt az új kliensek száma is” – idézi a közlemény Raluca Radut, az ügynökség alapítóját.
A felmérés eredményei alapján készült elemzés kiemeli, hogy a webáruházak a járványügyi korlátozások bevezetése után átnyergeltek a hagyományos reklámfelületekről, és intenzív online reklámkampányba kezdtek,
A legfőbb reklámhordozó ebben az időszakban a Google Ads (Search Ads, Display Ads és Shopping Ads), a YouTube Ads, a Facebook Ads és az Instagram Ads volt, de megnőtt az érdeklődés olyan platformokon való hirdetés iránt is, mint a Pinterest vagy a TikTok. Ugyanakkor a szépségápolási, valamint életmódtermékeket, illetve divatárut értékesítő online felületek 30 százalékkal megemelték a Facebook, valamint a Google Display Network platformokon hirdetésre szánt költségvetést.
Az Answear online kereskedelmi platform elemzése eközben arra irányítja rá a figyelmet, hogy a divattermékeket árusító cégek körében hatalmas veszteségeket okozott, hogy a szükségállapot idején a lakosságot gyakorlatilag „szobafogságba” kényszerítették, és néhány kivételtől eltekintve a boltoknak is le kellett húzniuk a redőnyt.
rövid idő alatt ki tudták dolgozni új stratégiájukat, felkészülve arra, hogy új ügyfelek is, akik még soha nem vásároltak online, megtalálják őket, és ki is tudjanak szolgálni mindenkit.
Kihívást jelentett ugyanakkor minden divatárut értékesítő cég számára, hogy a kijárási korlátozások és az otthoni munkavégzés mellett megváltozott a fogyasztók igénye is, a tavaszi–nyári elegáns divatáruk, valamint a kültéri tevékenységhez használt cikkek iránt megcsappant az érdeklődés, annál inkább megnőtt az igény az alkalmi és sportos ruházat iránt.
A legtöbb vállalkozó számára az is prioritást élvezett, hogy ügyfelük minél biztonságosabban jusson hozzá a vágyott áruhoz, így a csomagolás folyamán óvintézkedéseket foganatosítottak az Answear elemzése szerint, egyebek mellett több ízben is fertőtlenítettek. A webáruházak ugyanakkor azóta is az online bankkártyás fizetést tanácsolják a készpénzzel szemben, a bankók ugyanis a vírus potenciális hordozói lehetnek.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!