Fotó: Thomas Campean
Átlagosan 20–30 százalékkal bővült a webáruházak forgalma a koronavírus-járvány begyűrűzése óta Romániában, ugyanakkor a „szobafogságba” kényszerülés nyomán több mint 10 százalékkal megnőtt a közösségi oldalakat látogatók száma is – derül ki az MTH Digital digitálismarketing-ügynökség által készített felmérésből.
2020. június 18., 17:112020. június 18., 17:11
„Míg más gazdasági ágazatokra lesújtott a pandémia, az online kereskedelem és az online hirdetések piaca lesznek azok, amelyek közép- és hosszú távon a haszonélvezői lesznek ennek az időszaknak. Az április–júniusi periódusban, amikor a boltok zárva voltak, azt tapasztaltuk, hogy nőtt a legtöbb webáruház forgalma, mint ahogy nagy volt az új kliensek száma is” – idézi a közlemény Raluca Radut, az ügynökség alapítóját.
A felmérés eredményei alapján készült elemzés kiemeli, hogy a webáruházak a járványügyi korlátozások bevezetése után átnyergeltek a hagyományos reklámfelületekről, és intenzív online reklámkampányba kezdtek,
A legfőbb reklámhordozó ebben az időszakban a Google Ads (Search Ads, Display Ads és Shopping Ads), a YouTube Ads, a Facebook Ads és az Instagram Ads volt, de megnőtt az érdeklődés olyan platformokon való hirdetés iránt is, mint a Pinterest vagy a TikTok. Ugyanakkor a szépségápolási, valamint életmódtermékeket, illetve divatárut értékesítő online felületek 30 százalékkal megemelték a Facebook, valamint a Google Display Network platformokon hirdetésre szánt költségvetést.
Az Answear online kereskedelmi platform elemzése eközben arra irányítja rá a figyelmet, hogy a divattermékeket árusító cégek körében hatalmas veszteségeket okozott, hogy a szükségállapot idején a lakosságot gyakorlatilag „szobafogságba” kényszerítették, és néhány kivételtől eltekintve a boltoknak is le kellett húzniuk a redőnyt.
rövid idő alatt ki tudták dolgozni új stratégiájukat, felkészülve arra, hogy új ügyfelek is, akik még soha nem vásároltak online, megtalálják őket, és ki is tudjanak szolgálni mindenkit.
Kihívást jelentett ugyanakkor minden divatárut értékesítő cég számára, hogy a kijárási korlátozások és az otthoni munkavégzés mellett megváltozott a fogyasztók igénye is, a tavaszi–nyári elegáns divatáruk, valamint a kültéri tevékenységhez használt cikkek iránt megcsappant az érdeklődés, annál inkább megnőtt az igény az alkalmi és sportos ruházat iránt.
A legtöbb vállalkozó számára az is prioritást élvezett, hogy ügyfelük minél biztonságosabban jusson hozzá a vágyott áruhoz, így a csomagolás folyamán óvintézkedéseket foganatosítottak az Answear elemzése szerint, egyebek mellett több ízben is fertőtlenítettek. A webáruházak ugyanakkor azóta is az online bankkártyás fizetést tanácsolják a készpénzzel szemben, a bankók ugyanis a vírus potenciális hordozói lehetnek.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
Elindult a toborzási időszak a vendéglátósok, szállásadók, idegenvezetők romániai ágazatában (HoReCa), ahol több száz állást kínálnak a munkaadók.
szóljon hozzá!