2011. október 21., 10:092011. október 21., 10:09
Antal szerint az adóemelésből származó különbözet kerülne a vállalkozók támogatására elkülönített alapba. Jelenleg Sepsiszentgyörgyön a jogi személyek a tulajdonukban levő épület leltári értékének 1,2 százalékával megegyező összeget adóznak, a törvény legtöbb 1,8 százalékos adót engedélyez, tehát van lehetőségünk további emelésre, magyarázta az elöljáró. Amint arról beszámoltunk, a kereskedelmi kamara nemrég azt kérte a megye önkormányzataitól, hogy azok a kultúrához, a sporthoz hasonlóan támogassák a vállalkozói szférát is. Herman Rosner kamaraelnök azzal indokolta a kérést, hogy a válság pusztító hatással volt a háromszéki gazdaságra – csak tavaly 2069 céget számoltak felé vagy függesztették fel tevékenységüket, kétszer többet, mint amennyi új vállalkozás megalakult. A negatív trend idén is folytatódik, hiszen 2011 első kilenc hónapjában 1160 Kovászna megyei vállalkozás szüntette be végleg vagy ideiglenesen tevékenységét, miközben csak 871 új kereskedelmi társaság jött létre. „Az önkormányzatok azzal tudják támogatni a vállalkozókat, ha megpályázható alapot hoznak létre. A pénzből a cégek kiállításokon és vásárokon mutatkozhatnak be, honlapokat készíthetnek, vagy minőségi bizonylatokat szerezhetnek be, életképesebbé téve a vállalkozást” – véli Rosner.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.