A bérléssel szemben sokkal inkább a saját tulajdonára próbál támaszkodni Romániában a lakosság, amelynek többsége saját ingatlanban szeret élni.
2017. április 24., 12:482017. április 24., 12:48
2017. április 24., 14:132017. április 24., 14:13
Romániában az emberek több mint 90 százaléka vásárolt vagy örökölt ingatlanban éli életét, az ország e tekintetben élen jár az Európai Unióban – derül ki az Eurostat friss adataiból. Az EU statisztikai hivatala által közzétett kimutatás szerint a romániaiakat a horvátok, a litvánok és a bolgárok (majd a magyarok) követik a sorban, amelynek legvégén Németország található.
Itt a lakosság alig több, mint fele él saját otthonban, figyelemre méltó ugyanakkor az is, hogy Svédországban él a legtöbb olyan lakástulajdonos (a lakosság több mint fele), aki hitelből vásárolta otthonát. A skandináv ország lakosságának több mint hetven százaléka saját otthonában él ugyan, ám a svédek több mint kétharmada hitelből vett ingatlanban éli az életét, ugyanakkor ez az arány a hollandoknál is meghaladja a 60 százalékot.
Románia szempontjából szomorú statisztika ugyanakkor, hogy első helyen áll abban a tekintetben is, a lakosság hány százaléka lakik rossz minőségű ingatlanban. Miközben ez a romániaiak esetében az összlakosság egyötödét teszi ki, a holtversenyben második helyen álló lettek és magyarok 15-15 százalékánál ázik be a tető, nincs normális fürdőszoba vagy mellékhelyiség. Az Eurostat által felállított rangsor szerint ugyanakkor a román lakosság tizenhat százaléka jövedelme negyven százalékánál többet költ lakhatásra.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.