Fotó: Illusztráció
A kormány 15 millió lejjel kiegészíti hétfőtől a Roncs Plusz programot, miután az elmúlt négy hónapban a magánszemélyeknek felajánlott összes voucher elfogyott – írja az Agerpres a környezetvédelmi minisztérium közleményére hivatkozva.
2019. július 14., 10:012019. július 14., 10:01
A rendelkezésre álló összegből 334 elektromos autót jegyeztek előre.
Graţiela Gavrilescu tárcavezető arra számít, hogy év vége előtt elfogy a 15 millió lejes kiegészítő összeg is.
A minisztérium szerint a Roncs Plusz akcióban
Új, külső tápellátással rendelkező plug-in jármű beszerzése esetén a vásárló 20.000 lejes értékjegyet kap, amely az autó eladási árának legfeljebb 50%-a lehet. Az ilyen típusú hibrid járművek széndioxid-kibocsátásának 50 g/km-nél kisebbnek kell lennie (legfeljebb 70 g CO2/km a WLTP-szabvány szerint).
de a klasszikus Roncsprogram keretében kínált kiselejtezési díj összevonható a Roncs Plusz kiterjesztés által biztosított öko-értékjeggyel.
Ha a kérelmező töröl a forgalomból egy nyolc évnél régebbi járművet, és úgy dönt, hogy új elektromos autót vásárol, jogosult mind a 6.500 lejes selejtezési díjra, mind a 45.000 lejes öko-értékjegyre.
Ugyanez érvényes plug-in hibrid jármű megvásárlása esetén, amikor a vásárló mind a 6.500 lej kiselejtezési díjat, mind pedig a 20.000 lej értékű öko-értékjegyet megkapja.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
szóljon hozzá!