Számos kibertámadást intézett idén európai – köztük romániai – bankautomaták ellen egy bűnszervezet, amelynek tagjai valószínűleg kelet-európaiak – derül ki az IB Group IT-biztonsági vállalkozás jelentéséből, amelyet a Reuters hírügynökség idézett.
2016. november 23., 15:172016. november 23., 15:17
Az orosz cég azonban nem árulta el, hogy melyik bankok kerültek a támadók célkeresztjébe, mindössze annyit hoztak nyilvánosságra, hogy örményországi, fehéroroszországi, bulgáriai, észtországi, grúziai, moldovai köztársasági, hollandiai, lengyelországi, romániai, oroszországi, spanyolországi, valamint nagy-britanniai pénzintézetekről van szó. Dmitrij Volkov, az IB Group igazgatója úgy nyilatkozott, a bankautomaták ellen irányuló kibertámadások fokozódására számít.
A támadók egyébként úgy tűnik, hogy új módszert alkalmaznak: a hackerek online támadást intéznek a bankautomaták ellen, a terminálok azt az utasítást kapják, hogy bocsássanak ki készpénzt, amit a terepen lévő bandatagok gyűjtenek be. A bankautomatákat gyártó Diebold Nixdorf és NCR Corp cégek máris közölték, naprakész információik vannak a támadásokról, és együttműködnek ügyfeleikkel a kockázatok csökkentése érdekében.
Az Európából jelzett lopások mellett hasonló eseteket regisztráltak Tajvanon, Thaiföldön, Kirgizisztánban és Malajziában is. Egy tajvani bank automatáit megcélozó kibertámadás 2,5 millió dolláros veszteséget okozott, a Thaiföldön elkövetett hasonló bűncselekmények nyomán pedig 350 ezer dollárnak kelt lába. A hatóságok szerint az ázsiai támadások mögött kelet-európai hackerek állnak. Az IB Group szakértői szerint az európai támadásokat egyetlen bűnszervezet követi el, amelynek Kobalt a fedőneve.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!