Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Februárban 5,4 százalékkal 804 028-ra csökkent Európában a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma az előző évhez mérten; ez zsinórban a nyolcadik hónap, amikor visszaesést jegyeznek – közölte csütörtökön az Európai Autógyártók Szövetsége (ACEA). Néhány tagállam növekedést könyvelhetett el, a legjelentősebb mértékben Portugáliában, Görögországban és Romániában nőttek az újautó-eladások.
2022. március 17., 13:452022. március 17., 13:45
A statisztikai adatokat az Európai Unió 27 tagállamából, Nagy-Britanniából, valamint az Európai Szabadkereskedelmi Társuláshoz tartozó négy országból (Izland, Liechtenstein, Norvégia és Svájc) gyűjtötték be.
Ugyanakkor Portugália 39,2 százalékos, Görögország pedig 27,8 százalékos növekedést jelentett. Az öt legnagyobb európai piac közül Olaszországban 22,6 százalékos, Franciaországban 13 százalékos visszaesést jegyeztek, míg Nagy-Britannia 15 százalékos, Spanyolország 6,6 százalékos, Németország pedig 3,2 százalékos növekedést könyvelhetett el.
Az idei első két hónapban Európában 3,9 százalékkal 1,62 millió darabra csökkentek az újautó-eladások a 2021 ugyanezen időszakában regisztrált 1,69 millióhoz képest. A visszaesést a globális félvezetőhiánnyal és az ellátási lánc zavaraival magyarázzák.
szemben a 2021-es év azonos időszakában regisztrált 12 901 járművel.
Az Agerpres hírügynökség szerint az Európai Unióban 12,7 millió személy dolgozik (közvetlenül vagy közvetve) az autóiparban, ami az összes munkahely 6,6%-át teszi ki. Az ACEA adatai szerint az EU ipara biztosította munkahelyek 11,5 százaléka – mintegy 3,5 millió állás – ebben az ágazatban található.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!