Fotó: Pixabay.com
Európai viszonylatban Romániában a legmagasabb a világjárvány miatt elbocsátott szállodai alkalmazottak aránya – ismertette egy sajtótájékoztatón a Romániai Szállodaipari Szövetség (FIHR) elnöke.
2020. augusztus 07., 10:422020. augusztus 07., 10:42
A Cushman&Wakefield által a FIHR megrendelésére készített felmérés eredményeit ismertetve Călin Ile rámutatott,
Összehasonlításképpen Magyarországon az ebben az iparágban dolgozók 19 százaléka maradt munka nélkül, és az előrejelzések szerint 20 százalékra nő majd az arány, európai viszonylatban pedig a szállodai alkalmazottak 24 százalékát menesztették, és a becslések értelmében 30 százalékra nő majd az arány.
A szakember kiemelte, a felmérés szerint a romániai hoteleket jelen pillanatban az foglalkoztatja a leginkább, hogy egészségügyi szempontból biztonságos környezetet biztosítsanak alkalmazottaik és vendégeik számára, másodsorban a lemondott, valamint az új foglalások kezelése, harmadsorban a cash-flow-menedzsment, és csak a negyedik helyet foglalja el ezen a listán a személyzeti létszám felülvizsgálata.
Ile ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy
„Március vége óta a romániai szállodák 100 százaléka megérezte a válság hatását, és 75 százalékuk bezárta kapuit. Mostanra a hotelek 73 százaléka nyitott újra, 23 százalék pedig még zárva tart, de mindegyik azt tervezi, hogy augusztus végéig megnyitja kapuit. A szállodatulajdonosok 48 százaléka legfeljebb augusztus végéig tudja húzni ebben a helyzetben. Ha augusztus is így jár le, nagyon nehezen tudják majd kifizetni a béreket, a bérleti díjakat, nem tudnak eleget tenni költségvetési befizetési kötelezettségeinek. Ha ebben a formában folytatódik a válság, csak 7 százalékuk bírja ki 2021. március 21-éig, azaz a válság kezdetétől számított 12 hónapos időszak lejártáig” –
magyarázta.
A szakember szerint míg európai viszonylatban a válaszadók 39 százaléka mondta azt, hogy a pénzügyi fenntarthatóság határán van, addig Romániában 48 százalékos ez az arány.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!