A magyar légitársaság jelenleg több mint 175 útvonalat kínál 13 romániai repülőtérről
Fotó: Haáz Vince
Az idén a Wizz Air összes romániai útvonalán kínált 15,8 millió ülőhely-kapacitással az ország az ultra fapados magyar légitársaság legnagyobb piacává vált, megelőzve Lengyelországot. Erről Mauro Peneda, a Wizz Air Malta vezérigazgatója beszélt az Economica.net gazdasági portálnak.
2025. április 23., 17:572025. április 23., 17:57
„Idén nyáron elérjük a 20 repülőgépet (az otopeni-i bázison – szerk. megj.) Ez lesz az első alkalom a történelmünkben, hogy egy bázis eléri a 20 gépet. Összességében Románia a Wizz Air legnagyobb piaca, az Otopeni repülőtér pedig a legnagyobb bázis a csoport szintjén” – mondta a Wizz Air illetékese.
A piac egészét tekintve a Wizz Air becslései szerint idén több mint 15,8 millió utast tud majd szállítani Romániába és Romániából, mind a kiosztott kapacitást, mind a piaci előrejelzéseket szem előtt tartva.
„A 2025-ös nyári szezonban a légitársaság összesen 39 repülőgépet rendel romániai bázisaira, amelyek közül 21-et a bukaresti bázisokra szán. Ezen kívül júniusban egy új repülőgép érkezik a craiovai, egy pedig augusztusban a nagyszebeni bázisra.
mint például Bukarest Băneasa – Wroclaw, Bukarest Otopeni – Friedrichshafen, Kolozsvár – Heraklion (Kréta), Craiova – Bari, Craiova – Memmingen, Nagyszeben – Bázel, Nagyszeben – Hamburg vagy Nagyszeben – Róma” – részletezte a gazdasági portál érdeklődésére Anastasia Novak vállalati és fenntarthatósági kommunikációs menedzser.
A Wizz Air idén ősztől Nápolyba indít járatot a Brassói Nemzetközi Repülőtérről.
Aki emlékeztetett: a magyar alapítású légitársaság hét bázissal rendelkezik Romániában, és jelenleg több mint 175 útvonalat kínál 13 romániai repülőtérről, amelyek 24 ország 71 célállomására viszik-hozzák az utasokat.
A Wizz Air jelenleg 800 útvonalat, 52 országban 200 célállomást és 16 országban 33 bázist magában foglaló hálózattal rendelkezik. Tavaly a vállalat 62,8 millió utast szállított, és több mint 9000 embert foglalkoztat.
A Wizz Air légitársaság bejelentette, hogy a nyári szezonban új útvonalat vezet be a járatkínálatába: Kolozsvárról a görögországi Heraklionba lehet majd repülni hetente három napon. A Wizz Air összesen 14 országba indít járatokat a kincses városból.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!