Fotó: Pixabay
Románia a 40. helyet foglalja el 49,3 ponttal a Bloomberg Covid-19-cel szembeni védekezési képesség rangsorában, ahol Új-Zéland trónrónfosztottá vált a lassú oltási kampánya miatt, holott a járvány kezdetén még vezető helyen állt e tekintetben – derül ki a Bloomberg Covid rugalmassági rangsorából.
2021. április 27., 11:562021. április 27., 11:56
2021. április 27., 12:032021. április 27., 12:03
A Bloomberg Covid-visszaszorítási rangsorát (Covid Resilience Ranking) annak alapján állítják össze, hogy melyik ország mennyire jól vészeli át a világjárványt, sikerült-e javítani a számokon.
A rangsor vezetését Szingapúr vette át.
Bár Új-Zélandon és Szingapúrban nagyon alacsony az új fertőzéses esetek száma, a szingapúri oltási kampány sokkal előrehaladottabb. Miközben a sikeres koronavírus-visszaszorításnak köszönhetően több országban normalizálódott az életvitel, (Szingapúr már a lakosság ötödét beoltotta) más államok, például Új-Zéland, Ausztrália és Tajvan lemaradtak – idézi a News.ro a The Guardiant.
Az olyan országok, mint Lengyelország és Kanada, a magas beoltottsági arány ellenére visszaestek a rangsorban.
Miután Új-Zélandot nemzetközi szinten dicsérték a világjárványra adott válasza miatt, az oltási kampányának üteme miatt bírált érte. A kormány kijelentette, hogy mindazokat, akik szeretnék megkapni a védőoltást év végéig immunizálják, és a Covid 19- elleni oltások nyár közepéig minden felnőtt számára elérhetőek lesznek.
Új-Zéland pontszáma ebben a hónapban 0,1 ponttal 79,6-ra csökkent a Szingapúr által jegyzett 79,7 ponttal szemben. Ausztrália a harmadik helyen áll az 53 országot összesítő rangsorban 76,2-es pontszámmal, amelyet Izrael és Tajvan követ.
Románia a 40. helyen áll, 49,3 ponttal. A 100 000 emberre jutó havi esetek száma 649, az egy hónapban regisztrált halálozási arány 3,6%. A jelentés szerint az egymillió emberre jutó halálozások teljes száma 1417. A Covid-tesztekben a pozitív eredmények aránya 14,4%, a romániai lakosok 12,3% -át oltották be eddig.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!