Fotó: Pixabay
Románia a 40. helyet foglalja el 49,3 ponttal a Bloomberg Covid-19-cel szembeni védekezési képesség rangsorában, ahol Új-Zéland trónrónfosztottá vált a lassú oltási kampánya miatt, holott a járvány kezdetén még vezető helyen állt e tekintetben – derül ki a Bloomberg Covid rugalmassági rangsorából.
2021. április 27., 11:562021. április 27., 11:56
2021. április 27., 12:032021. április 27., 12:03
A Bloomberg Covid-visszaszorítási rangsorát (Covid Resilience Ranking) annak alapján állítják össze, hogy melyik ország mennyire jól vészeli át a világjárványt, sikerült-e javítani a számokon.
A rangsor vezetését Szingapúr vette át.
Bár Új-Zélandon és Szingapúrban nagyon alacsony az új fertőzéses esetek száma, a szingapúri oltási kampány sokkal előrehaladottabb. Miközben a sikeres koronavírus-visszaszorításnak köszönhetően több országban normalizálódott az életvitel, (Szingapúr már a lakosság ötödét beoltotta) más államok, például Új-Zéland, Ausztrália és Tajvan lemaradtak – idézi a News.ro a The Guardiant.
Az olyan országok, mint Lengyelország és Kanada, a magas beoltottsági arány ellenére visszaestek a rangsorban.
Miután Új-Zélandot nemzetközi szinten dicsérték a világjárványra adott válasza miatt, az oltási kampányának üteme miatt bírált érte. A kormány kijelentette, hogy mindazokat, akik szeretnék megkapni a védőoltást év végéig immunizálják, és a Covid 19- elleni oltások nyár közepéig minden felnőtt számára elérhetőek lesznek.
Új-Zéland pontszáma ebben a hónapban 0,1 ponttal 79,6-ra csökkent a Szingapúr által jegyzett 79,7 ponttal szemben. Ausztrália a harmadik helyen áll az 53 országot összesítő rangsorban 76,2-es pontszámmal, amelyet Izrael és Tajvan követ.
Románia a 40. helyen áll, 49,3 ponttal. A 100 000 emberre jutó havi esetek száma 649, az egy hónapban regisztrált halálozási arány 3,6%. A jelentés szerint az egymillió emberre jutó halálozások teljes száma 1417. A Covid-tesztekben a pozitív eredmények aránya 14,4%, a romániai lakosok 12,3% -át oltották be eddig.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!