2011. július 21., 08:502011. július 21., 08:50
A környezetszennyezés csökkentése a világítótestek hulladékgazdálkodásának fejlesztése révén a román–magyar határ mentén elterülő megyékben elnevezésű projektet kedden mutatták be Temesvár központjában, az erre a célra épített mozgó showroomban a hazai Recolamp és az anyaországi Electro-Coord egyesületek vezetői. Az Európai Unió által 1,6 millió euróval támogatott projekt 15 hónapon át folyik Temes, Arad, Bihar, Szatmár, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben. A pénzből az elhasznált világítótestek, izzók és neoncsövek begyűjtésére szolgáló konténereket fognak legyártani, majd elhelyezni a hat megye településein, valamint felépítenek egy, ezen hulladékokat újrahasznosító üzemet. Az üzem a magyarországi Mezőkovácsházán lesz. Emellett intenzív figyelemfelkeltő kampányt indítanak a szemétbe kerülő, s ezáltal a környezetet károsító világítástechnikai hulladékok mennyiségének csökkentése céljából. „Azt tűztük ki célként, hogy a projekt 15 hónapja alatt a világítástechnikai, elektronikai és elektrotechnikai hulladékok gazdálkodásának javítására konkrét megoldásokat találjunk, s tudatosítsuk az egyszerű polgárokban, intézményekben, cégekben és önkormányzatokban a hulladékkezelés fontosságát” – nyilatkozta Raul Pop, a Recolamp vezérigazgatója. A projekt ez év márciusában kezdődött és 2012 májusáig tart.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!