Fotó: Képernyőmentés
Nagyon rosszul teljesített az Európában forgalmazott autók biztonságával foglalkozó szervezet töréstesztjén a Dacia Spring modell, amely jelenleg a legolcsóbb elektromos autó Európában, Romániában pedig abszolút vezeti az új autók eladási listáját.
2021. december 09., 11:572021. december 09., 11:57
2021. december 09., 13:322021. december 09., 13:32
Az Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) által a legújabb előírások szerint végzett törésteszten a Dacia Spring csupán egyetlen csillagot kapott a lehetséges ötből, miközben a Renault csoport másik „üdvöskéje”, a szintén elektromos Zoe nulla csillaggal zárt.
– közölték nemzetközi hírügynökségek. Ezzel szemben a lajstrom elején öt csillagot kapott többek között a Subaru Outback, a Nissan Qashqai, a Mercedes EQS és Genesis E80 és a Skoda Fabia.
„A Renault név valamikor egyenlő volt a biztonsággal. A Zoe és a Dacia Spring csalódást keltő eredményei azonban azt bizonyítják, hogy mindez járulékos áldozatává vált annak a stratégiaváltásnak, amely az elektromosautó-gyártásra való átállást fedi” – közölte Michiel van Ratingen. Az Euro NCAP főtitkára emlékeztetett: a Renault Laguna volt az első gépkocsi, amely öt csillagot kapott 2001-ben a törésteszten.
Egyébként az autók biztonságával foglalkozó szervezet Dacia Springre vonatkozó jelentéséből kitűnik, hogy frontális ütközés esetén a sofőr különösképpen súlyos mellkasi sérüléseknek van kitéve, a hátul ülők pedig súlyos fejsérüléseket szenvedhetnek. Oldalról történő ütközés során az utasok leginkább mellkasi sérüléseknek vannak kitéve. A modell 100-ból 45 pontot kapott az utasok biztonsága terén, 56-ot a gyerekek megóvása szempontjából és 32-t a vezetői asszisztens rendszerek terén.
Nemrég a Dacia egyik szóvivője úgy fogalmazott, a Spring modell biztonságos autó, minden engedélyt megkapott, megfelel az európai biztonsági előírásoknak. A képviselő szerint
Az Euro NCAP képviselői ugyanakkor jelezték, bár a Dacia azt állította, foglalkoztatja őket az utasok kiemelt biztonsága balesetkor, most „egyértelművé vált, hogy nem így van”. Ugyanakkor cinikusnak nevezik, hogy miközben környezetkímélő autót kínálnak, balesetkor nagyon nagy a súlyos emberi sérülés veszélye.
Mint ismeretes, a Dacia Springet idéntől lehet megrendelni. A modellt Kínában gyártják a Renault csoport égisze alatt. Novemberben közölték, hogy miközben Európa-szerte immár több mint 30 ezer megrendelést jegyeztek, Romániába is kiszállítottak ezer lefoglalt autót. Egyébként
Nálunk jelenleg 19 ezer euró körüli ártól kezdődően lehet előjegyezni a Springet, ám a Roncsprogram Plusz keretében már 10 ezer euróért is meg lehet vásárolni.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
3 hozzászólás