Fotó: bucharestairports.ro
Meghaladta tavaly a 20 millió személyt a romániai repülőterek forgalma, a legtöbb légikikötőben utasszám-növekedést regisztráltak, közölte a Romániai Repülőterek Egyesülete.
2018. február 07., 10:432018. február 07., 10:43
Mint rámutatnak, a fapados járatok robbanásszerű növekedésével 23 százalékkal nőtt tavaly az utasszám a 2016-os adathoz képest, az ország 17 repterének összforgalma pedig elérte a 20,28 milliót, ami 3,8 millió utassal több, mint egy évvel korábban.
A legnagyobb forgalom 2017-ben is a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren volt, itt fordult meg a Romániába érkező vagy innen útnak induló utasok 63 százaléka. A forgalom elérte a 12,8 millió főt, ami 16,8 százalékos növekedést jelent a 2016-os adathoz mérten.
A harmadik helyezett temesvár nemzetközi repülőtere 1,62 millió utassal, ami 40 százalékkal haladja meg a 2016-os szintet. Érdekesség, hogy a Bega-parti város repterén megforduló utasok mintegy 25 százaléka belföldi járatokat vett igénybe, Bukarestbe, Kolozsvárra, Jászvásárra vagy Konstancára utazott, vagy onnan érkezett.
A negyedik eközben Jászvásár a szintén rekordot jelentő 1,14 millió utassal, ami 30 százalékos növekedést jelent, az ötödik pedig Nagyszeben, ahol 533 306-an fordultak meg. Craiova és Bákó következik több mint 400 ezres utasszámmal, a nyolcadik Suceava 160 ezernél több utassal, a
Konstanca, Szatmárnémeti és Tuzla után az aradi légikikötő következik a toplistán, amely szintén nagy eredményt mutatott fel, hiszen míg a korszerűsítés miatt 2016-ban egyetlen utas sem fordult meg a terminálokban, tavaly már 11 282-en érkeztek oda, vagy indultak onnan.
Románia leggyengébben teljesítő reptere eközben a nagybányai volt tavaly, ahol alig 44 utast jegyeztek fel, és alig 748-an fordultak meg a marosvásárhelyi légikötőben is, aminek kifutópályája átfogó munkálatokra szorul, így a járatokat átköltöztették a kolozsvári repülőtérre.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
szóljon hozzá!