Fotó: bucharestairports.ro
Meghaladta tavaly a 20 millió személyt a romániai repülőterek forgalma, a legtöbb légikikötőben utasszám-növekedést regisztráltak, közölte a Romániai Repülőterek Egyesülete.
2018. február 07., 10:432018. február 07., 10:43
Mint rámutatnak, a fapados járatok robbanásszerű növekedésével 23 százalékkal nőtt tavaly az utasszám a 2016-os adathoz képest, az ország 17 repterének összforgalma pedig elérte a 20,28 milliót, ami 3,8 millió utassal több, mint egy évvel korábban.
A legnagyobb forgalom 2017-ben is a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren volt, itt fordult meg a Romániába érkező vagy innen útnak induló utasok 63 százaléka. A forgalom elérte a 12,8 millió főt, ami 16,8 százalékos növekedést jelent a 2016-os adathoz mérten.
A harmadik helyezett temesvár nemzetközi repülőtere 1,62 millió utassal, ami 40 százalékkal haladja meg a 2016-os szintet. Érdekesség, hogy a Bega-parti város repterén megforduló utasok mintegy 25 százaléka belföldi járatokat vett igénybe, Bukarestbe, Kolozsvárra, Jászvásárra vagy Konstancára utazott, vagy onnan érkezett.
A negyedik eközben Jászvásár a szintén rekordot jelentő 1,14 millió utassal, ami 30 százalékos növekedést jelent, az ötödik pedig Nagyszeben, ahol 533 306-an fordultak meg. Craiova és Bákó következik több mint 400 ezres utasszámmal, a nyolcadik Suceava 160 ezernél több utassal, a
Konstanca, Szatmárnémeti és Tuzla után az aradi légikikötő következik a toplistán, amely szintén nagy eredményt mutatott fel, hiszen míg a korszerűsítés miatt 2016-ban egyetlen utas sem fordult meg a terminálokban, tavaly már 11 282-en érkeztek oda, vagy indultak onnan.
Románia leggyengébben teljesítő reptere eközben a nagybányai volt tavaly, ahol alig 44 utast jegyeztek fel, és alig 748-an fordultak meg a marosvásárhelyi légikötőben is, aminek kifutópályája átfogó munkálatokra szorul, így a járatokat átköltöztették a kolozsvári repülőtérre.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!