Levegőhöz jutottak. A cél az, hogy három éven belül a légi társaság korszerű és versenyképes vállalat legyen
A Tarom állami légi társaság szerkezeti átalakításokat és reformokat helyezett kilátásba a vállalat versenyképességének növelése érdekében, miután a bukaresti kormánytól csaknem 37 millió euró értékű segélykölcsönt kapott, amit az Európai Bizottság is jóváhagyott.
2020. február 25., 17:282020. február 25., 17:28
A Tarom a szerkezeti átalakítási terveiről kedden adott ki közleményt, amelyben egyebek mellett emlékeztetett arra, hogy az uniós végrehajtó szerv egy nappal korábban jóváhagyta a román kormány által a vállalatnak január közepén megítélt 37 millió euró segélykölcsönt. E nélkül a vállalat nem tudta volna fedezni kiadásait és csődbe ment volna.
Az Európai Bizottság hozzájárult a segélykölcsön folyósításához, elfogadva, hogy a légi társaság olyan célpontok felé működtet járatokat, ahová csak a Taromnak indulnak repülőgépei, ezért közérdekű szolgáltatásai vannak, illetve felborulna a romániai légi közlekedési piac, amennyiben az állami társaság beszüntetné tevékenységét.
A cél az, hogy három éven belül a légi társaság korszerű és versenyképes vállalat legyen, amely elsősorban az ügyfelek igényeit szolgálja ki – olvasható a közleményben.
Mint ismeretes, az 1954-ben alapított Tarom 50 célállomásra közlekedtet járatokat, flottája 23 repülőgépből áll, amelyek egy része elavult. 2018-ban 2,7 millió utast szállított a romániai járatain és ezzel a harmadik a piacvezető WizzAir és a BlueAir diszkont légi társaságok mögött. Tavaly a vállalatnak 1,38 milliárd lej árbevétel mellett 182,77 millió lej vesztesége volt. Az idénre 171,37 millió lej veszteségre számítanak 1,51 milliárd lej árbevétel mellett. A Tarom legutóbb 2007-ben könyvelt el nyereséget, a vállalat alkalmazottainak száma eléri az 1900-at.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!