Egyelőre nincs szó arról, hogy megszűnne a garantált minimáljövedelem – nyilatkozta pénteken a Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Gabriela Creţu, aki a minimálbér megszüntetését javasoló Călin Popescu-Tăriceanu javaslatára reagált.
2017. május 01., 15:172017. május 01., 15:17
„Tăriceanu jobboldali, sőt: a jelek szerint radikális jobboldali nézeteket vall, amire nem számítottam a részéről. A PSD – ahogyan az a nevéből is kiderül – szociál-demokrata párt, amely az egyenlőtlenségben látja Románia és sajnos most már az egész Európai Unió egyik legjelentősebb, ha nem a legjelentősebb problémáját. A mi intézkedéseink ezt a problémát hivatottak orvosolni, ezért nem merülhet fel a garantált minimáljövedelem megszüntetése" – válaszolt a PSD-s szenátor, amikor arról kérdezte a sajtó, hogyan vélekedik Călin Popescu-Tăriceanunak a garantált minimáljövedelem megszüntetésére vonatkozó javaslatáról.
Gabriela Creţu hozzátette: a javaslatot hivatalosan még nem terjesztették elő, de amennyiben ez megtörténik, tárgyalni fognak róla a koalícióban. A Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) elnöke,
„Teljesen le kell mondanunk a garantált minimáljövedelemről, amely tulajdonképpen felkérés a tétlenségre, miközben Románia munkaerőhiánnyal küzd, sok gazdasági társaság, vállalkozó a szomszédos országokból hoz munkaerőt. Nem hagyhatjuk (...), hogy egyesek üljenek otthon, és várják a garantált jövedelmet, ahelyett, hogy elmennének dolgozni. Saját méltóságuknak is jót tesz, ha megdolgoznak a pénzért, minthogy az állami támogatásra várjanak" – idézte az Agerpres hírügynökség Tăriceanut. A szenátus elnöke hozzátette, meggyőződése, hogy a Szociáldemokrata Párt objektív elemzésnek veti majd alá a javaslatot.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!