2011. október 18., 14:562011. október 18., 14:56
A pénzügyminiszter a szenátus költségvetési bizottságában annak kapcsán beszélt az adó- és bérpolitika jövő évi mozgásteréről, hogy az RMDSZ javasolta a fizetések és nyugdíjak összegének emelését 2012-ben. Mint arról tájékoztattunk, a szövetség honatyái felhatalmazták Kelemen Hunor elnököt, illetve Borbély László politikai alelnököt, hogy próbáljanak a kormányban megoldást találni arra, hogy jövőre kerüljön sor bér- és nyugdíjemelésre. Az RMDSZ-es honatyák azt is kérték, hogy a jövő évi büdzsében úgy alakítsák a beruházásokra szánt költségvetést, hogy jusson a fizetésekre és a nyugdíjakra szánt költségvetés növelésére.
Ialomiţianu azt mondta ennek kapcsán, hogy elővigyázatosságra van szükség, efféle intézkedéseket csak akkor lehet hozni, ha biztos, hogy megvalósíthatók. „A beruházások és fejlesztések szintjét nem csökkenthetjük, hiszen az ettől remélt bevétel- és munkahelyszám-növekedés előfeltétele az egészséges gazdasági gyarapodásnak” – mondta a tárcavezető.
„Nem szabad elhamarkodott döntéseket hozni, akkor sem, ha a jövő évben választások lesznek, nem szabad csökkenteni az adókat és növelni a kiadásokat anélkül, hogy biztosán tudnánk: mindez megvalósítható. Ezt meg kell érteniük a honatyáknak” – fogalmazott Gheorghe Ialomiţianu.
A következő időszakban Romániába érkezik a Nemzetközi Valutaalap és az Európai Bizottság küldöttsége, hogy a jövő évi költségvetésről egyeztessenek a bukaresti kormánnyal.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.