A cégek kötelező biztonsági-kockázati átvilágítása ellen tiltakoznak a kisvállalkozók, amelyek nevében a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara levélben fordult a parlamenti frakciókhoz, kérve, hogy módosítsák a vonatkozó törvényt.
2017. június 21., 15:312017. június 21., 15:31
Azt szeretnék, hogy a cégeknél csak megadott értékhatárok fölött legyen kötelező az átvilágítás, azaz ha elérnek egy bizonyos üzleti forgalmat vagy vagyont.
Édler András, a kamara elnöke lapunknak elmondta: még 2012-ben fogadták el a 301-es számú kormányrendeletet, amely szerint minden, vagyonnal rendelkező szervezetnek el kell végeztetnie egy kockázati átvilágítást, vagyis fel kell méretniük, hogy a vagyonuk biztonságban van-e, megfelelően védik-e az esetleges betörésektől. Az előírások életbe léptetését évekig halogatták, végül most július elsejétől alkalmazzák.
Sokak szerint az intézkedés fölösleges pénzügyi és adminisztrációs terhet jelent a kis- és közepes vállalkozások számára, hiszen nagy részüknél az átvilágítás eredménye az lesz, hogy nincs kockázat, a vállalkozónak viszont
„Gyakorlatilag minden vállalkozásnak, szervezetnek van valamilyen vagyona, de sok esetben ez mindössze két íróasztalt jelent, mégis kötelezően ki kell fizetniük az átvilágítást. Tulajdonképpen ezzel csak megsarcolják a kis cégeket” – magyarázta a kamara elnöke. Édler András úgy véli, szabni kellene egy küszöböt, ez lehet például évi 100 ezer eurós forgalom, vagy egy jelentősebb vagyon.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!