A Vinted tulajdonképpen egy óriási virtuális turkáló, ahol a felhasználó nem csak vásárolhat, hanem el is adhatja megunt vagy soha nem használt cuccait
Fotó: Haáz Vince
A Milda Mitkute és Justas Janauska által Litvániában alapított, mintegy 5 milliárd dollárra értékelt Vinted vállalat egy újabb piaccal bővül, ahol a romániai felhasználók ruháikat és háztartási cikkeiket értékesíthetik – adta hírül az Economica.net gazdasági portál.
2024. október 21., 15:192024. október 21., 15:19
Konkrétan egy sokak által rég várt bejelentésről van szó: a Vinted végre Görögország és Lengyelország után Magyarországra is kiterjeszti azoknak az államoknak a körét, ahol a felhasználók értékesíthetik megunt vagy soha nem használt ruháikat és/vagy más termékeiket.
Az Economica.net amúgy nemrég több kérdést is feltett a litván cégnek, ám képviselői nem voltak hajlandó olyan információkkal szolgálni, mint a romániai felhasználók száma vagy az általuk eladott áruk értéke.
Arra a kérdésre, hogy tervez-e irodát nyitni Romániában, valamint felvásárolni vagy fejleszteni egy futárcéget, ahogyan azt Franciaországban tette, a cég azt válaszolta, hogy egyelőre nincsenek ilyen tervei Romániával kapcsolatban.
A Vinted értékét 5 milliárd dollárra becsülik, és tervezi a tőzsdére való bevezetést. A vállalat tavaly első alkalommal 18 millió eurós nyereségről számolt be, és a bevétele 61 százalékkal közel 600 millió euróra nőtt.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!