A termelékenység, az infláció és a gazdaság alakulása határozhatja meg a minimálbér emelésének a mértékét
Fotó: Pixabay
A kormány nem készül befagyasztani a minimálbér szintjét, ennek értéke a termelékenység és az infláció függvényében, a gazdasági lehetőségeknek megfelelően nőhet.
2020. szeptember 07., 08:292020. szeptember 07., 08:29
Erről Ludovic Orban miniszterelnök beszélt vasárnap egy besztercei sajtótájékoztatón.
– idézi a News.ro hírügynökség a kormányfőt.
Orban ugyanakkor hangsúlyozta: a minimálbér mesterséges emelése állások megszűnéséhez vezethet, mert lehetnek cégek, amelyek elvinnék a termelést olyan országokba, ahol olcsóbb a munkaerő.
„Csökkent az infláció, nem úgy van, mint a PSD-kormányzás idején, amikor elment 5 százalékig. Most az infláció 2,7–2,8 százalékra csökkent. Ezek azok a gazdasági mutatók, amelyek a számítások alapját képezik, amikhez társul egy szorzó, amit a gazdaság növekedése vagy visszaesése határoz meg.
– mondta Ludovic Orban.
Bár az utóbbi hónapokban nőtt a betétdíjas csomagolások visszaváltási aránya, az éves átlag azt mutatja, hogy az összes csomagolás több mint fele a hulladéklerakóban vagy a természetben végzi.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
szóljon hozzá!