Fotó: Barabás Ákos
Olcsóbbá kellene válnia a villanyáramnak, miután a Versenytanács vizsgálata nyomán arra derült fény, hogy több energetikai vállalat is megállapodott egymással, amivel megkárosították a fogyasztókat.
2018. április 21., 18:492018. április 21., 18:49
Ezt Bogdan Chiriţoiu, a piaci versenyszabályok betartásáért felelős intézmény elnöke jelentette be csütörtökön. Mint rámutatott,
ugyanakkor mintegy premierként az Országos Energiaár-szabályozó Hatósággal (ANRE) vállvetve azt szeretnék elérni, ha a kartellező szolgáltatók az ügyfeleiket kárpótolnák. Chiriţoiu elmondása szerint azonban
„Hosszú évekről beszélünk, amíg eltúlzott árakat gyakoroltak. Itt a kulcsszerepe az ANRE-nek lesz, mivel ennek az intézménynek a feladata kiszámítani a korrekt árat. Támogatni fogjuk őket a nyomozás során” – fejtette ki a Versenytanács elnöke.
Közölte egyúttal, meglátása szerint az ügyfelek kárpótlására az lenne a legjobb megoldás, ha az elkövetkezőkben csökkenne a villanyáram ára, ő maga ezt a javaslatot fogja tenni az energia-rászabályozó hatóságnak is. Hasonlóképpen vélekedik különben az energetikai minisztérium tanácsadója, Niculae Havrileţ is, aki nemrég az ANRE elnöke volt.
Amint arról korábban írtunk, az év elején a Versenytanács bejelentette, hat vállalkozást, köztük az Electricát, összesen 73 millió lejre bírságolt versenyellenes megállapodások megkötése miatt a villanyórák és más hasonló mérőműszerek forgalmazása terén.
Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy a kormány nem fontolgatja az adóemelést, és folytatja az országos adóhatóság (ANAF) digitalizálását, a költségvetési bevételek növelését és a közkiadások reformját.
Az áfa mértéke nem emelkedni, és ha a pénzügyminisztériumban jobban végzik a dolgukat, ami a az adóbeszedést illeti, akkor az adók és illetékek sem fognak emelkedni Romániában – vélekedik Ștefan Radu Oprea gazdasági miniszter.
Marcel Ciolacu kormányfő felkérte Marcel Boloș pénzügyminisztert, készítsen egy szimulációt, hogy pontosan lássák, hányan lesznek kénytelenek adót fizetni a nyugdíjak újraszámítás után amiatt, hogy havi juttatásuk meghaladja a 2000 lejt.
Számos erdélyi település, idegenforgalmi célpont húzhat hasznot a klímaváltozás elleni harcból, ugyanis a bukaresti hatóságok a globális felmelegedés veszélyei ismeretében módosítani kívánják az országos turizmusfejlesztési kerettervet.
Lényegesen több pénzt költenek a romániai turisták külföldön, mint a külföldiek Romániában a Romanian Economic Monitor friss elemzése szerint.
Alig néhány olyan ország található még Európában, ahol édesebb egy Fanta Orange, mint Romániában. Nálunk csaknem háromszor annyi cukrot tartalmaz ugyanaz az üdítő, mint például a Horvátországban forgalmazott verzió.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
szóljon hozzá!