Az elsőként Kolozsváron induló új lehetőségnek köszönhetően úgy is lehet majd pincéri munkát vállalni, hogy az alkalmazott az ország másik pontján tartózkodik
Fotó: Jakab Mónika
A munkaerőhiány miatt új munkakör jelent meg Romániában, egészen pontosan elsőként Kolozsváron: a pincéré, akinek nem muszáj az étteremben rohangálnia, ugyanis az ország bármely pontjáról dolgozhat.
2024. június 25., 16:292024. június 25., 16:29
A kolozsvári székhelyű Remote Butler informatikai cég bejelentette, hogy idén nyáron elindítja az úgynevezett „távoli pincér” alkalmazást – írta az economica.net gazdasági portál.
Az alkalmazást kezdetben három kolozsvári étteremben vezetik be, ahol hiány van idegen nyelvet beszélő pincérekből, később pedig Bukarestben és más nagyobb városokban működő éttermekben is bevezetik.Az alkalmazáson keresztül az éttermi vendégek videohívásokon keresztül kommunikálnak a pincérekkel, leadhatják rendeléseiket, függetlenül attól, hogy a pincérek hol tartózkodnak.
Ez felére csökkenti az éttermi pincérek munkaidejét, és kiválóan megbirkózik a forró évszakban az intenzív rendelésáradattal. Az alkalmazás a Remote Butler illetékesei szerint csökkenti az éttermi vendégek várakozási idejét. Nyáron egy átlagos vendég 15-40 percet vár attól kezdve, hogy leül az asztalhoz, amíg a pincér megérkezik, hogy felvegye a rendelését, és továbbítsa azt a konyhába és a bárba.
„Eddig egy pincérnek, akinek a lakóhelye vidéken volt, ha az ország valamelyik jó éttermében akart dolgozni, vidékről át kellett kellett költöznie a városba, ahol a jövedelméből ki kellett fizetnie az albérletet. A „távoli pincér” lehetősége megszünteti ezt a kényszert, ugyanakkor lehetőséget kínál a pincéreknek a szakmai fejlődésre” – mondta Horațiu Negrea, a Remote Butler vezérigazgatója. Hozzátette,
A borravaló intézménye nem fog eltűnni, hanem megoszlik a távmunkában dolgozó pincér és a kiszolgáló között, aki a rendelést a vendég asztalához viszi. „Tisztában vagyunk vele, hogy a borravaló minden pincér jövedelmének fontos része, és nem fogjuk eltörölni a bérrendszerükből, de a borravaló két pincér között lesz felosztva, mert az erőfeszítés is kettő között oszlik meg” – mondta Ciprian Costea, az alkalmazás alapítója.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!