A Via Montenapoleone most először került az első helyre a Cushman & Wakefield által évente összeállított világ legdrágább bevásárló utcái rangsorában
Fotó: Pixabay
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
2024. november 20., 16:002024. november 20., 16:00
A Cushman & Wakefield összegzése szerint a milánói utcában az üzletek éves bérbeadási költsége 11 százalékkal nőtt a tavalyi harmadik negyedév óta eltelt egy év alatt, és elérte a 20 ezer eurót négyzetlábanként (0,092 négyzetméter).
A jelentés összeállítói szerint Európában a bérleti díjak a legnagyobb mértékben a globális lista 42. helyén szereplő budapesti Váci utcában nőttek, egy év alatt 27 százalékkal, míg a legnagyobb, 7 százalékos csökkenés a zágrábi Ilica utcában volt.
A felmérésben 138 várost vettek górcső alá.
A Fifth Avenue felső részén (a 49. és az 60. utca közötti szakaszon) található üzlethelyiségek bérleti díjai nem változtak egy év alatt, négyzetméterenként maradt a 19 537 euró, ami a második helyre volt elég a listán.
Az eddig harmadik hongkongi Tsim Sha Tsui sétány a negyedik helyre esett vissza (a bérleti díj négyzetméterenként 7 százalékkal, 15 700 euróra nőtt).
A top 10 ötödik helyén a párizsi Champs-Élysées áll, hatodik a tokiói Ginza, hetedik a Sydney-i Pitt Street Mall, nyolcadik a szöuli Mjongdong, kilencedik a zürichi Bahnhofstrasse, tizedik pedig a bécsi Kohlmarkt.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!