A Via Montenapoleone most először került az első helyre a Cushman & Wakefield által évente összeállított világ legdrágább bevásárló utcái rangsorában
Fotó: Pixabay
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
2024. november 20., 16:002024. november 20., 16:00
A Cushman & Wakefield összegzése szerint a milánói utcában az üzletek éves bérbeadási költsége 11 százalékkal nőtt a tavalyi harmadik negyedév óta eltelt egy év alatt, és elérte a 20 ezer eurót négyzetlábanként (0,092 négyzetméter).
A jelentés összeállítói szerint Európában a bérleti díjak a legnagyobb mértékben a globális lista 42. helyén szereplő budapesti Váci utcában nőttek, egy év alatt 27 százalékkal, míg a legnagyobb, 7 százalékos csökkenés a zágrábi Ilica utcában volt.
A felmérésben 138 várost vettek górcső alá.
A Fifth Avenue felső részén (a 49. és az 60. utca közötti szakaszon) található üzlethelyiségek bérleti díjai nem változtak egy év alatt, négyzetméterenként maradt a 19 537 euró, ami a második helyre volt elég a listán.
Az eddig harmadik hongkongi Tsim Sha Tsui sétány a negyedik helyre esett vissza (a bérleti díj négyzetméterenként 7 százalékkal, 15 700 euróra nőtt).
A top 10 ötödik helyén a párizsi Champs-Élysées áll, hatodik a tokiói Ginza, hetedik a Sydney-i Pitt Street Mall, nyolcadik a szöuli Mjongdong, kilencedik a zürichi Bahnhofstrasse, tizedik pedig a bécsi Kohlmarkt.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Jövő évtől 2030-ig naponta több mint 600 baby boomer tölti be a 65. életévét, azaz a nyugdíjkorhatárt – derül ki a Hotnews.ro által az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai alapján végzett számításokból.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
Óriási a különbség az átlagbérek között, ha megyei lebontásban vizsgáljuk a számokat – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közzétett friss adatsorokból, amelyeket a Digi 24 hírtelevízió vett górcső alá.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
szóljon hozzá!