A Via Montenapoleone most először került az első helyre a Cushman & Wakefield által évente összeállított világ legdrágább bevásárló utcái rangsorában
Fotó: Pixabay
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
2024. november 20., 16:002024. november 20., 16:00
A Cushman & Wakefield összegzése szerint a milánói utcában az üzletek éves bérbeadási költsége 11 százalékkal nőtt a tavalyi harmadik negyedév óta eltelt egy év alatt, és elérte a 20 ezer eurót négyzetlábanként (0,092 négyzetméter).
A jelentés összeállítói szerint Európában a bérleti díjak a legnagyobb mértékben a globális lista 42. helyén szereplő budapesti Váci utcában nőttek, egy év alatt 27 százalékkal, míg a legnagyobb, 7 százalékos csökkenés a zágrábi Ilica utcában volt.
A felmérésben 138 várost vettek górcső alá.
A Fifth Avenue felső részén (a 49. és az 60. utca közötti szakaszon) található üzlethelyiségek bérleti díjai nem változtak egy év alatt, négyzetméterenként maradt a 19 537 euró, ami a második helyre volt elég a listán.
Az eddig harmadik hongkongi Tsim Sha Tsui sétány a negyedik helyre esett vissza (a bérleti díj négyzetméterenként 7 százalékkal, 15 700 euróra nőtt).
A top 10 ötödik helyén a párizsi Champs-Élysées áll, hatodik a tokiói Ginza, hetedik a Sydney-i Pitt Street Mall, nyolcadik a szöuli Mjongdong, kilencedik a zürichi Bahnhofstrasse, tizedik pedig a bécsi Kohlmarkt.
Közel 25 millió lejes veszteséget könyvelt el 2024 első hat hónapjában a Romaero, a polgári és katonai utasszállító és teherszállító repülőgépek gyártására, szolgáltatásaira, valamint kutatás-fejlesztésére szakosodott román állami tulajdonú vállalat.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
szóljon hozzá!