Fotó: Pixabay
Nagyjából 1,4 millió romániai lakosnak van 100 000 dollárt meghaladó vagyona – derül ki a Credite Suisse elemzéséből, amelyet az Economica.net gazdasági portál idézett.
2021. február 14., 10:212021. február 14., 10:21
Ez azt jelenti, hogy az országban igen elenyésző, alig 7,4 százalékot tesz ki azoknak a polgároknak az aránya, akiknek sikerült 100 000 dollárt meghaladó vagyont összegyűjteniük – az összegbe beleszámítanak a letéti vagy takarékszámlákon levő összegek, illetve az ingatlanbefektetések is. Összehasonlításképpen: ez az arány Lengyelországban 10,6 százalékra, Csehországban 9,8 százalékra, Horvátországban pedig 13,3 százalékra rúg, míg Portugáliában meg is haladja a 30 százalékot.
ők a 2,8 százalékát teszik ki azoknak, akiknek legalább 100 000 dolláros vagyonuk van, a lakosságnak pedig alig a 0,21 százalékát jelentik.
Eközben 100 000 és 1 millió dollár közötti vagyonnal nagyjából 1 millió romániai lakos rendelkezik, ami azt jelenti, hogy a lakosság 92,5 százalékának 100 000 dollárosnál kevesebbet érő megtakarított pénze és ingatlanvagyona van.
Változatlanul Teszári Zoltán a leggazdagabb romániai magyar – 1,9 milliárd lejes vagyona a Forbes által kiadott 500-as toplista 5. helyéhez volt elegendő.
A világ ezer leggazdagabb embere alig kilenc hónap alatt vissza is szerezte a koronavírus-világjárvány által okozott anyagi veszteségeket, miközben a legszegényebb rétegeknek több mint egy évtizedre lesz szükségük a talpra álláshoz – közölteaz Oxfam.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
Elfogadja a kormány szerdai ülésén az üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet – jelentette be az ülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!