Miután sokan úgy értelmezték, hogy már július elsejétől a jelenlegi kétszeresére nőnek a 4000 lejesnél alacsonyabb közalkalmazotti fizetések, hétfőn mind Călin Popescu Tăriceanu, a szenátus elnöke, mind Adrian Solomon, a képviselőház munkaügyi bizottságának szociáldemokrata (PSD) elnöke csitítani próbálta a kedélyeket, jelezve, nem egyszerre valósulnak meg a Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter által a hét végén bejelentett intézkedések.
2017. március 06., 18:152017. március 06., 18:15
2017. március 06., 20:532017. március 06., 20:53
Mint ismert, a tárcavezető egy szombat esti tévéműsorban arról beszélt, hogy a kormány az egységes bérezési törvény révén megkétszerezné a 4000 lej alatti közalkalmazotti fizetéseket, az annál nagyobbak esetében 45 százalékos lenne a béremelés üteme, 7000 lej felett pedig csak enyhe növelést terveznek.
Solomon ennek apropóján hétfőn „kommunikációs hibáról” beszélt. „Azt ajánlom önöknek, hogy olvassák el a kormányprogramot. Abban az áll, hogy négy év leforgása alatt a béremelés átlaga 46 százalék lesz\" – fogalmazta meg újságíró kérdésre az alsóház munkaügyi bizottságának elnöke, jelezve, nem tudja, honnan pattanhatott ki ez a megkétszerezés. Adrian Solomon közölte, a PSD frakciója jövő héten egyeztet az egységes bérezési törvényről a munkaügyi miniszterrel.
Călin Popescu-Tăriceanu is úgy nyilatkozott hétfőn, hogy a fizetések megkétszerezését emlegető miniszternek jeleznie kellene, hogy ez a béremelés nem egyszerre történik majd, hiszen a költségvetés nem bírná el. „Úgy gondolom, kell egy pontosítás a közvélemény számára – ezek a fizetésemelések, gyanítom, nem egyszerre, hanem több szakaszban történnek meg, hiszen nyilvánvaló, hogy nem bírja el a költségvetés\" – magyarázta a kisebbik kormánypárt, a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) társelnöke.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!