Miután sokan úgy értelmezték, hogy már július elsejétől a jelenlegi kétszeresére nőnek a 4000 lejesnél alacsonyabb közalkalmazotti fizetések, hétfőn mind Călin Popescu Tăriceanu, a szenátus elnöke, mind Adrian Solomon, a képviselőház munkaügyi bizottságának szociáldemokrata (PSD) elnöke csitítani próbálta a kedélyeket, jelezve, nem egyszerre valósulnak meg a Lia Olguța Vasilescu munkaügyi miniszter által a hét végén bejelentett intézkedések.
2017. március 06., 18:152017. március 06., 18:15
2017. március 06., 20:532017. március 06., 20:53
Mint ismert, a tárcavezető egy szombat esti tévéműsorban arról beszélt, hogy a kormány az egységes bérezési törvény révén megkétszerezné a 4000 lej alatti közalkalmazotti fizetéseket, az annál nagyobbak esetében 45 százalékos lenne a béremelés üteme, 7000 lej felett pedig csak enyhe növelést terveznek.
Solomon ennek apropóján hétfőn „kommunikációs hibáról” beszélt. „Azt ajánlom önöknek, hogy olvassák el a kormányprogramot. Abban az áll, hogy négy év leforgása alatt a béremelés átlaga 46 százalék lesz\" – fogalmazta meg újságíró kérdésre az alsóház munkaügyi bizottságának elnöke, jelezve, nem tudja, honnan pattanhatott ki ez a megkétszerezés. Adrian Solomon közölte, a PSD frakciója jövő héten egyeztet az egységes bérezési törvényről a munkaügyi miniszterrel.
Călin Popescu-Tăriceanu is úgy nyilatkozott hétfőn, hogy a fizetések megkétszerezését emlegető miniszternek jeleznie kellene, hogy ez a béremelés nem egyszerre történik majd, hiszen a költségvetés nem bírná el. „Úgy gondolom, kell egy pontosítás a közvélemény számára – ezek a fizetésemelések, gyanítom, nem egyszerre, hanem több szakaszban történnek meg, hiszen nyilvánvaló, hogy nem bírja el a költségvetés\" – magyarázta a kisebbik kormánypárt, a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) társelnöke.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
szóljon hozzá!