2012. március 02., 09:372012. március 02., 09:37
A kezdeményezők viszont – miután tavaly gondjaik akadtak, ugyanis az utazásokat szervező Premium Holidays csődbe ment – egyaránt lecserélték az utazásszervező céget és a légitársaságot. Idén a Sky Airlines helyett a Tarom szolgáltatásait veszik majd igénybe, a vakációszervezéssel pedig két vállalatot bíznak meg. Nem lesz változás viszont a járatok számát illetően – a tavalyi évhez hasonlóan 14 gép indul majd szatmárnémetiből június 17-étől kezdődően, amelyek heti rendszerességgel járnak szeptember 23-áig. A 120 személyes gépek utasai számára az egyhetes üdülést 500 és 1500 euró közötti áron kínálják attól függően, hogy hány csillagos szállodát választanak.
A szervezők állítása szerint idén külön programcsomaggal várják majd a szerelmespárokat és a mézesheteiket töltőket. Mindemellett – tekintettel arra, hogy jelentős számú magyar nemzetiségű ügyfélre számítanak – az utazásszervező cégek azt ígérik, hogy biztosítanak magyarul beszélő idegenvezetőket. A szatmáriak törökországi üdültetését tavaly a Szatmár Megyei Tanács kezdeményezte, egész pontosan Adrian Ştef alelnök, aki ennek révén a szatmárnémeti nemzetközi repülőtér szolgáltatásait kívánta ismertebbé és keresettebbé tenni.
Újraindítja a Wizz Air fapados légitársaság az Arad–Milánó–Bergamo-járatait. Ezentúl heti két alkalommal, kedden és szombaton lehet majd eljutni a Maros-parti városból Olaszországba. „Az aradi repülőtér a járat beindításával újra igazi kapu lett Európa felé” – hangsúlyozta a csütörtöki sajtótájékoztatón Nicolae Ioţcu, az Arad megyei önkormányzat elnöke. |
Gyenge kezdés után viszont – az elején a helyek felére sem váltottak jegyet – megtetszett a szatmári és a Maros megyei üdülni vágyóknak a szolgáltatás, így egyre többen jelentkeztek törökországi üdülésre. Az augusztusi járatokon például az összes helyet elfoglalták. Később viszont komoly gondok akadtak, az utazásszervező Premium Holidays ugyanis váratlanul bejelentette, hogy fizetésképtelen. Emiatt sokan visszamondták az üdülést, akik pedig nekivágtak, saját zsebből kellett hogy megelőlegezzék a nyaralást, a cég ugyanis nem foglalt nekik szállodát.
Mindemellett körülbelül ezer romániai turista rekedt rövidebb-hosszabb időre Törökországban, az említett cég ugyanis nemcsak Szatmár és Maros megyeieknek kínálta ezt a szolgáltatást. Az utazásszervező cég egyébként egy darabig azzal leplezte csődjét az üzletfelek előtt, hogy azt állította, a muzulmán világ nagy ünnepe, a ramadán miatt nem dolgoznak a pénzintézetek. A gondok ellenére a törökországi üdülések szervezői úgy vélik, sikerült betörniük a piacra, és érdemes idén is megszervezniük az utakat.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.