2012. március 21., 08:502012. március 21., 08:50
A szervezők azt mondják, elsősorban frissen végzetteknek szeretnének lehetőséget biztosítani arra, hogy szakképzettségüknek megfelelő állást találjanak, lehetőleg mihamarabb a diplomázás után, ugyanakkor a cégek számára is hasznos lehet a végzősökkel vagy frissen végzettekkel közvetlen kapcsolatot teremteni.
A helyszínen rövid állásinterjúkra is lesz lehetőség. A Janus Pannonius Szakkollégium felhívja az érdeklődők figyelmét, hogy hozzanak magukkal Europass típusú önéletrajzot angol és román nyelven is, lehetőleg több példányban, és ne felejtsék el csatolni motivációs levelüket és elérhetőségeiket sem.
A börzére már huszonötnél is több cég jelentkezett, hazai és nemzetközi egyaránt, a legkülönbözőbb tevékenységi körökből – tájékoztatott a szakkollégium. A szervezők nemcsak diplomásokat, hanem egyetemi hallgatókat is várnak, akik a börzén megtudhatják, mit várnak el a cégek a leendő alkalmazottaiktól, és akár aszerint fejleszthetik szaktudásukat, ráadásul ha nem is kapnak munkát helyben, mindenképpen a cégek látókörébe kerülhetnek, ami máris megnöveli az esélyeiket a későbbi elhelyezkedésre.
„Kérjük, hívjatok meg minél több ismerőst, tegyünk érdemben azért, hogy csökkentsük a fiatal diplomások körében tapasztalható munkanélküliséget, és segítsünk a tehetséges és motivált fiataloknak, hogy tudásukhoz méltó karrierlehetőséget kapjanak” – hangzik a szakkollégium felhívása. Korlátozott számban még jelentkezhetnek állásajánlatokat hozó cégek is az első alkalommal megrendezett börzére.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.