Fotó: Pixabay.com
Nagyszabású tiltakozó akcióra és a szállítás szüneteltetésére készülnek a szállítási vállalatok, szövetségek és szakszervezetek.
2018. szeptember 20., 11:102018. szeptember 20., 11:10
A szeptember 25-26-27-ére tervezett tiltakozás részeként 9 és 17 óra között leállna a közúti szállítás az ország egész területén, és a tervek szerint tüntetésre kerül sor a szállításügyi minisztérium székhelye előtt. A Romániai Engedélyezett Fuvarozók és Szállítók Szövetsége (COTAR) csütörtökön közölte az Agerpres hírügynökséggel, hogy a szervezet Lucian Şova tárcavezető lemondását követeli, mivel „ismételten inkompetenciáról tett tanúbizonyságot”.
A szállítók elégedetlenségét az váltotta ki, hogy a tárca a közúti szállítást szabályozó 2011/27-es kormányrendelet módosítását tervezi, amelyet a 2011/980-as szállításügyi miniszteri rendelet hagyott jóvá.
A szállítók érdekvédelmi szervezetei szeptember 25-26-27-én a minisztérium székháza előtt készülnek tüntetni, és terveik szerint ezeken a napokon 9 és 17 óra között a szállítást is országszerte szüneteltetik, „amennyiben a szaktárca továbbra is folytatja az ágazat ellen indított háborút”.
A COTAR tagjai szerint
Ezért követelik, hogy a szállításügyi minisztérium álljon el attól a szándékától, hogy módosításokat eszközöljön a közúti szállítást szabályozó 2011/27-es kormányrendeleten, amelyet a 2011/980-as szállításügyi miniszteri rendelet hagyott jóvá. Ellenkező esetben kérik Viorica Dăncilă kormányfőt, hogy menessze tisztségéből Lucian Şova szállításügyi minisztert, aki szerintük nem folytat párbeszédet az érintettekkel és figyelmen kívül hagyja a szállítási vállalatok és szakszervezetek igényeit.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
1 hozzászólás