Generációk találkozása. Az önkormányzat kivonná a forgalomból a legrégebbi villamosokat
Fotó: Oradeamagazin.ro/Andrew Marcu
Összesen mintegy 50-60 kisebb-nagyobb beruházást tartalmaz Nagyvárad 2018-as költségvetése, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a város képviselő-testülete.
2018. február 16., 13:212018. február 16., 13:21
2018. február 16., 14:222018. február 16., 14:22
Vannak ezek között több millió eurós tervek és kisebbek is – mondta el a főbb projekteket ismertető sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan polgármester. Mint részletezte, a centenáriumról elnevezendő Körös-hídnál már javában zajlanak a munkálatok, a Rulikowski (Universității) úti Pece-hídnál pedig várhatóan még a tavasszal megtörténik az első kapavágás.
a hivatalos bejelentés szerint még a tavasszal el is készül az első szakasz. A nagyobbik részre, ami a Bihari utat köti össze a biharpüspöki Realnál található körforgalommal, már beérkeztek a pályázatok, és várhatóan márciusban hirdetik ki, hogy lefektethetik az aszfaltcsíkot. Legalább két felüljáró épül eközben: egy a körgyűrű felett a temetőnél, egy pedig a Borsi úton, az ipari parknál található körforgalomnál. Folytatódik ugyanakkor a parkolóhelyek kialakítása, a Zöldfa (Vasile Alecsandri) utcai műemlék épületek homlokzatának a felújítása, és elkezdődik a városháza felújítása is.
Bolojan egyébként azt is elmondta, hogy – a város fejlődésében elért érdemeire tekintettel –
Az európai uniós pénzekből finanszírozott Bémer (Ferdinánd) téri munkálatok is sínen vannak Bolojan elmondása szerint, legkésőbb márciusban kiírják a versenytárgyalást. Eközben még idén elkezdődik a Pece mentén futó új villamosvonal kialakítása, a város önkormányzata pedig máris elfogadta, hogy az idei büdzséből villamosokat is vásárolnak. Bolojan elmondta,
A villamosok árát darabonként 1,6 millió euróra becsülik, az első járművek pedig 15 hónappal a szerződés aláírása után érkeznek majd meg a Körös-parti városba. A legoptimistább forgatókönyv szerint a szerződéskötés a nyáron megtörténik, így az első szerelvények 2019 második felébe futhatnak be. Közben tervbe vették húsz használt villamos megvásárlását is, hogy a legrégebbi szerelvényeket ki tudják végre vonni a forgalomból.
Új híd épül idén a Sebes-Körösön és a Pecén is, folytatódnak a munkálatok a gyorsforgalmi úton, felüljárók épülnek, műemlék épületek újulnak meg, legalább harminc villamossal gyarapodik a közlekedési vállalat járműparkja – összesen mintegy 50-60 kisebb-nagyobb beruházást tartalmaz Nagyvárad 2018-as költségvetése, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a város képviselő-testülete.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
Kölcsönös vámcsökkentésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína.
Műszaki problémák miatt a Környezetvédelmi Alap (AFM) hétfőn leállította a roncstraktorprogramot.
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
szóljon hozzá!