A jogszabály szerint aki számítógépes munkát végez, ezentúl otthonról is dolgozhat
Elfogadta szerdán a bukaresti képviselőház döntéshozó kamaraként a távmunkát szabályozó törvénytervezetet.
2018. február 28., 15:592018. február 28., 15:59
2018. február 28., 16:032018. február 28., 16:03
A román kormány által kidolgozott tervezet értelmében ezentúl otthonról is dolgozhat bárki, aki számítógépes munkát végez, ugyanúgy szerepelhet a jelenléti nyilvántartásban, mint akik a vállalkozás székhelyén fejtik ki tevékenységüket, és ugyanazok a jogok illetik meg, ha csak otthonról dolgozik.
Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter a törvénytervezet megszavazását követően elmondta, a munkáltató költségei csökkennek, ha nem kell annyi helyiséget bérelnie alkalmazottai számára, a munkavállaló pedig az utazás költségeit spórolja meg, és hatékonyabban fel tudja használni az idejét.
A tárcavezető szerint nem csupán az IT-szektorban dolgozók élvezhetik a törvény előnyeit, hanem a fordítók és más területeken dolgozó szakemberek is. Ami a jelenléti nyilvántartást illeti, ez Vasilescu szerint számítógépen is elvégezhető. „A munkáltatónak ellenőriznie kell, hogy otthon betartják-e a dolgozók a munkavédelmi előírásokat, ugyanúgy a megyei munkafelügyelőség (ITM) is végezhet ellenőrzéseket. Gyakorlatilag az otthon egyfajta irodává változik, ugyanolyan, mintha egy irodában dolgoznál a munkaadónál, de ezt a munkát otthonról végzed el” – idézte a munkaügyi minisztert az Agerpres hírügynökség.
A törvénytervezetet a szenátus már korábban megszavazta, az ügyben a képviselőházé volt a végső döntés.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
szóljon hozzá!