2011. augusztus 23., 06:342011. augusztus 23., 06:34
Emellett négy szauna, egy masszázsszalon és két kiszolgálóhelyiség áll majd a turisták rendelkezésére.
„A wellnessközpont az utóbbi évek legfontosabb beruházása, amelynek köszönhetően várhatóan háromszor több turista fog idelátogatni. Az idegenforgalomból származó bevételekből olyan további terveket fogunk megvalósítani, amelyek visszaadják Tusnádfürdő egykori népszerűségét” – fogalmazta meg a polgármester.
A kivitelező cég jelenleg a termálvizet felszínre hozó forráson dolgozik, a szükséges 900 méterből már 630 méteres mélységig ástak le – részletezte Albert Tibor, aki arról is beszámolt, hogy az építést végző cégnek a szerződés értelmében decemberig kell befejeznie a munkálatokat. Hozzátette: már többen is jelentkeztek a központ leendő munkaköreinek betöltésére, a versenyvizsgára szeptemberben kerül majd sor, az alkalmazottakat pedig egy magyarországi központban fogják kiképezni. Mint arról korábban beszámoltunk, a tusnádfürdői wellnessközpont megépítéséhez szükséges 21 millió lej nagy részét a Regionális Fejlesztési és Turisztikai Minisztérium biztosította.
Az idegenforgalom egyébként a ma már alig másfél ezer lakosú, Hargita megyei fürdőváros egyetlen gazdasági tevékenysége, ezért ezen a téren kell továbbgondolni a fejlesztési stratégiát, vallja az elöljáró. Ebből kiindulva döntöttek úgy három évvel ezelőtt, hogy sípályát kellene létesíteni, az önkormányzat és a vállalkozói szféra összefogásából pedig ez egy év alatt meg is valósult. Jelenleg javában zajlik az ingatlanok felújítása is, az igen romos állapotban levő könyvtárépület felújítását például úgy oldják meg, hogy az ott fiókintézetet nyitó OTP Románia Bank tíz évre kifizette a bérleti díjat, s ebből finanszírozni lehet a munkálatok ellenértékét. Albert Tibor úgy véli, a természeti látványosságok mellett fontos, hogy különböző programokkal is a városba csalogassák a turistákat, ezért évente szerveznek kerékpárversenyt, maratont, triatlont, gasztronómiai napokat.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.