2011. október 19., 06:212011. október 19., 06:21
A szóvivő ugyanakkor óvott attól, hogy a kialakult pénzügyi válság miatti felelősséget egyedül a bankokra hárítsák. A kancellár szerint az egyes országok voltak azok, amelyek évtizedeken keresztül lehetőségeik felett éltek, és óriási adósságokat halmoztak fel.
Ez utóbbival kapcsolatban Merkelhez hasonlóan vélekedett több német újság is, rámutatva: nem feltétlenül kell együtt érezni a bankokkal, a velük szembeni bírálatok nagyobbrészt helytállóak. „A jelenlegi válság azonban mindenekelőtt a politika által okozott válság, a kormányok voltak azok, amelyek visszaéltek választóik jóakaratával. Éppen ezért a több önkritika ma különösen jót tenne a politikusoknak” – vélekedtek a lapok. Mint beszámoltunk, az elmúlt hét végén Frankfurtban és Berlinben ugyancsak tízezrek tüntettek a bankok, illetve pénzpiacok hatalma ellen. A tiltakozó megmozdulások – noha jóval csekélyebb méretekben – még mindig tartanak.
Az interjúban a szóvivő hangoztatta azt is, hogy a német kormány nem csupán egyetért a tüntetők főbb követeléseivel, de a múltban már ennek szellemében cselekedett. Emlékeztetett arra, hogy a kancellár az egyik legfőbb szószólója a pénzpiaci tranzakciós adó bevezetésének.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.