Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Erőteljesen nőtt a tíz legnagyobb romániai bank profitja az első félévben, együttesen 3,8 milliárd lejes nettó nyereségre tettek szert, ami 43,9 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához mérten.
2021. szeptember 05., 10:572021. szeptember 05., 10:57
A Wall-street.ro gazdasági portál által összeállított rangsor szerint a kolozsvári alapítású Transilvania Bank Románia legnyereségesebb hitelintézete, az első félévben a profitja már megközelítette az 1 milliárd lejt – a 901 millió lejes nyereség 48,33 százalékos növekedést jelent 2020 első hat hónapjához viszonyítva.
A második helyen az Erste tulajdonában levő BCR-t találjuk 690,8 millió lejes profittal, ami 38,50 százalékkal múlja felül a tavalyi első félévi eredményt.
A Société Générale tulajdonában levő BRD eközben bronzérmes a maga 626 millió lejes nettó nyereségével – ez 51 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet.
nettó profitjuk 13, illetve 19 százalékkal haladja „csak” meg a 2020-es első félévi szintet.
Enyhén csökkent tavaly a megelőző évhez képest az OTP Bank Románia piaci részesedése, amelyet három éven belül kíván megduplázni a magyar tőkéjű pénzintézet. A romániai TOP 10-be 2020-ban annak köszönhetően került be az állami EximBank, hogy bekebelezte az éppen az OTP-től „megfosztott” Banca Romăneascát.
és ezzel először került be a top 10-be, rögtön a nyolcadik helyre érkezett 123,22 millió lejes nettó profitjával.
Hasonló, 412 százalékos növekedést produkált az Alpha Bank is, amelynek 51,9 millió lejes nyeresége a 9. helyhez volt elegendő.
Az OTP Bank Románia a 10. a maga 27 millió lejes nyereségével, ami 58,8 százalékos növekedést jelent a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva.
A foglalkoztatott személyek aránya az Európai Unió 20 és 64 év közötti népességén belül 2024-ben 75,8 százalék volt, ami 197,6 millió főt jelent. Ez a legmagasabb arány 2009 óta – derül ki az EU statisztikai hivatalának kedden közölt adataiból.
Bogdan Ivan gazdasági miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy elküldték jóváhagyásra a közalkalmazottaknak járó üdülési csekkek odaítélésének szabályait rögzítő határozattervezetet, amelyet még e heti ülésén elfogadhat a kormány.
Az elmúlt háromnegyed év lakásdrágulásának ellenére még mindig Budapest számít az egyik legmegfizethetőbbnek a régiós fővárosok közül – derül ki az ingatlan.com legfrissebb elemzéséből.
Az állategészségügyi hatóság Magyarországon és Szlovákiában is ádáz harcot folytat a fél évszázad után újra megjelent ragadós száj- és körömfájás terjedésének megelőzéséért. Románia megengedi a tej és a hús importját a nem fertőzött országrészekből.
Több mint ötmillió lej kárt okozott az állami költségvetésnek adócsalás révén három autóalkatrészekkel kereskedő Temes megyei vállalkozás – derül ki az Országos Adóhatóság (ANAF) hétfői közleményéből.
A Romániai Biztosítók és Viszontbiztosítók Országos Szövetségének (UNSAR) legfrissebb elemzése szerint a CASCO-szerződések alapján tavaly kifizetett 10 legnagyobb kárigény összesen mintegy 5,3 millió lejt tett ki.
Romániában nyitott gyárat a holland textilipari nagyvállalat, az Innofa.
A Trump-kormányzat vámjai példátlan helyzetet teremtettek, Romániának pedig „biztonsági hálót” kell létrehoznia az autóipar és az új vámok által érintett többi ágazat védelmére.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
szóljon hozzá!