Kattintásnyira a vágyott tárgy. Egyre népszerűbb a jelentős árleszállításokat kínáló Fekete Péntek
Fotó: Beliczay László
Csaknem 200 millió lejre adtak le rendelést a vásárlók online fizetéssel november 15-én, az úgynevezett Black Friday-akciók alkalmából. Ez az összeg 26 százalékkal nagyobb az egy évvel ezelőtt jegyzettnél – derül ki a PayU Románia online fizetésfeldolgozó rendszer kimutatásából.
2019. november 16., 14:512019. november 16., 14:51
A fekete pénteki árleszállítások napján összesen 198,02 millió lej értékben vásároltak online fizetéssel; a tranzakciók 22 százaléka részletfizetéses vásárlás volt.
A legtöbb átutalás 7 óra 28 perckor történt, amikor 2140 tranzakcióra került sor. Átlagban 310 online tranzakciót regisztráltak percenként.
Az átlagos kosárérték 572 lej volt, részletfizetéses vásárlás esetén ez az összeg 1018 lej; a legnépszerűbbeknek idén is az IT&C-termékek bizonyultak (a tranzakciók 46,75%-a).
A PayU összesített adatai szerint
a más országokból érkezett kifizetések összege 14 millió lejre nőtt idén, ami 62 százalékos növekedést jelent 2018-hoz viszonyítva. A legtöbben Nagy-Britanniából, Magyarországról és Bulgáriából vásároltak.
A 18 országban fizetési szolgáltatásokat nyújtó PayU Romániában olyan vállalatokkal dolgozik együtt, mint például a Telekom, a BlueAir, a Paravion, az eMag, a Flanco, a UPC, az Elefant.ro, az Altex, az NN Asigurari, az Allianz Direct, az Eventim.ro, a Decathlon, a Fashion Days és mások.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!