2011. október 30., 14:362011. október 30., 14:36
Valentin Ilcaş, a Nokia Metal Szakszervezet vezetője szerint a Trenkwalder és a Lugera fejvadászcégek több tucat alkalmazottjáról van szó, akik meghatározott időre szóló munkaszerződést kötöttek a Nokiával, és „külsősként” dolgoztak a nemeszsuki telefon-összeszerelő üzemben. Az alkalmazottak szerződését november 1-jétől nem hosszabbítják meg, de az év utolsó két hónapjára még megkapják fizetésüket.
A Nokia-gyár egyik alkalmazottja szerint vasárnap reggel mintegy ötven személlyel közölték, hogy már nem kell bemenniük dolgozni, és hogy november-decemberre megkapják havi fizetésüket. A nemeszsuki gyárban összesen kétszáz „külsős” dolgozik, őket tájékoztatták, hogy nem kapnak végkielégítést, de az év végéig még kapják fizetésüket.
A Nokia-üzem többi alkalmazottjának végkielégítéséről tárgyalások folynak a cégvezetés, illetve a Kolozs Megyei Tanács és a szakszervezetek között. A gyár vezetése közölte: az alkalmazottak októberre és novemberre dupla fizetést kapnak, a végkielégítésről pedig a jövő héten értesülhetnek.
Alin Tişe, a Kolozs Megyei Tanács elnöke pénteken azt közölte, az intézmény arról tárgyal a Nokiával, hogy az elbocsátott alkalmazottak végkielégítésként 20-30 havi bért kapjanak.
A Nokia nemrég jelentette be, hogy bezárja három évvel korábban megnyitott nemeszsuki gyártóegységét, a 2200 alkalmazottat pedig elbocsátja.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.